Trwa ładowanie...

Chcesz pomóc miastu? Zaloguj się!

Ruszył portal dla warszawskich wolantariuszy
Share
Chcesz pomóc miastu? Zaloguj się!
d1rnh5c

Ruszył wyjątkowy w skali kraju portal www.ochotnicy.waw.pl będący częścią programu "Ochotnicy Warszawscy". Inspiracją do powstania programu były doświadczenia innych miast na świecie, które wdrożyły programy wolontariatu miejskiego. Metropolie takie jak Nowy Jork, Londyn czy Amsterdam już od kilku lat konsekwentnie promują zaangażowanie swoich mieszkańców w realizowane działania społeczne. Teraz przyszedł czas na Warszawę.

To wyjątkowe narzędzie służy do wyszukiwania ofert i angażowania mieszkańców w działania, realizowane przez warszawskie organizacje pozarządowe i instytucje miejskie - mówią twórcy strony, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Dzięki rozbudowanej wyszukiwarce osoba, która chce się dobrowolnie zaangażować może znaleźć ofertę „szytą na miarę”, czyli zgodną z jej zainteresowaniami, czasem, którym dysponuje i umiejętnościami. Przy logowaniu się na stronę uzupełniamy bowiem krótki formularz, który pozwoli znaleźć nam idealny wolontariat.

Portal to również doskonałe narzędzie dla organizacji czy instytucji, które potrzebują pomocy do swoich działań.
Portal Ochotnicy Warszawscy to coś więcej niż tylko „tablica ogłoszeń” - wyjaśniają twórcy - program niesie ze sobą ogromną wartość dodaną – promocję i upowszechnienie zaangażowania społecznego mieszkańców Warszawy. Ułatwia wymianę informacji między warszawskimi instytucjami miejskimi i organizacjami a mieszkańcami oraz pokazuje, że dobrowolna pomoc organizacjom i instytucjom miejskim może przybierać bardzo różnorodne formy i stanowić atrakcyjną propozycję spędzania wolnego czasu dla każdego mieszkańca, niezależnie od wieku, zainteresowań i preferencji. Oferty dla ochotników i zainteresowanie ze strony mieszkańców pozwoli na pokazanie realnej skali wolontariatu w Warszawie. To z kolei, mamy nadzieję, zachęci do działania tych jeszcze niezdecydowanych.

d1rnh5c

Podziel się opinią

Share
d1rnh5c
d1rnh5c