Trwa ładowanie...

Chcesz rządzić na osiedlu?

Ruszają wybory do Rad Osiedli w Śródmieściu - potrwają tylko trzy dni!

Chcesz rządzić na osiedlu?
d3mh6rh
d3mh6rh

Na udział macie tylko 3 dni, od 14 do 16 września. A już jutro odbędzie sie spotkanie informacyjne w tej sprawie (godz. 18:00, Urząd Dzielnicy Śródmieście).

Pamiętajcie, że wybory do Rad Osiedli to okazja do włączenia się w ważny proces samorządności.

Jak zostać kandydatem na członka Rady Osiedla?

1. Konieczne jest w tym celu zgłoszenie kandydatury na „karcie zgłoszenia" (druk jest do pobrania poniżej, w Urzędzie Dzielnicy w Wydziale Obsługi Mieszkańców oraz w Referacie Obsługi Rady Dzielnicy, ul. Nowogrodzka 43, I piętro, pok.132).

2. Zgłoszenie musi być podpisane przez co najmniej 15 osób-wyborców mających prawo wybierania do rady danego osiedla. Na karcie musi się znaleźć oświadczenie kandydata zawierające zgodę na kandydowanie. Zabiegać o poparcie (podpisanie) zgłoszenia przez uprawnione do tego osoby może sam kandydat, jego wspólnota mieszkaniowa lub sąsiedzi, członkowie Rady Osiedla poprzedniej kadencji lub inne osoby.

d3mh6rh

3. Karty zgłoszeń należy złożyć osobiście Osiedlowej Komisji Wyborczej w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście, która będzie przyjmować je w dniach 14.09. w godz. 16 00 - 20 00 oraz od 15.09 do 16.09. w godz. 12 00 - 16 00 przy ul. Nowogrodzkiej 43, I piętro Sala Rady

Co dalej?
Do 6 października zostanie ogłoszona lista kandydatów.
Do 6 października zostanie sporządzony spisu wyborców i przedstawiony do publicznego wglądu.
21 października będziemy wybierać członków 9 rad osiedli. Glosowanie będzie się odbywało w osiedlowych lokalach wyborczych, których adresy zostaną podane w osobnych ogłoszeniach.

d3mh6rh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mh6rh