Trwa ładowanie...
d3xay18

Chcesz wiedzieć ile ich jest w stolicy? "Dołącz do akcji Wróbliczenie!"

Wielkie liczenie wróbli zaplanowane jest na 24 i 25 marca. Projekt organizowany przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z Fundacją Psubraty. Będzie to pierwsza taka akcja w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chcesz wiedzieć ile ich jest w stolicy? "Dołącz do akcji Wróbliczenie!"
(Agencja Gazeta, Fot: Kornelia Głowacka-Wolf)
d3xay18

Projekt polega na tym, aby 24 i 25 marca mieszkańcy Warszawy w dowolnym miejscu w stolicy sfotografowali ptaki np:. telefonem albo aparatem. Następnie wejść w formularz i go wypełnić. - Każdy z nas w czasie spaceru wypełni formularz tyle razy, ile grup ptaków zobaczy - czytamy na stronie wroble.org.

Projekt jest organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Wróbla (20marca). Celem akcji jest zwrócenie uwagi na znaczną utratę liczby ptaków i poprawę ich sytuacji w Polsce. OTOP tłumaczy, że jednym z powodów takiej sytuacji może być utrata miejsc lęgowych. - Modernizacja i termomodernizacja budynków mieszkalnych mogła istotnie wpłynąć na dostępność do szczelin, zakamarków i innych niewielkich przestrzeni, tak chętnie wykorzystywanych przez wróble do zakładania gniazd - czytamy na stronie OTOP. Dodają, że drugim problemem może być zwiększona ilość wycinanych drzew, odkurzanie i nadmierne koszenie trawników.

Fundacja Psubraty wyjaśnia, że pomysł zrodził się po raz pierwszy w 2010 roku w Indiach.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

*Przeczyta też:Autobus zjechał z trasy i spowodował ogromne szkody. "Nieuwaga kierowcy" *

d3xay18

Podziel się opinią

Share

d3xay18

d3xay18