Trwa ładowanie...
d3g623z

Chcesz zobaczyć Warszawę z 1918 roku? Zainstaluj tę aplikację

Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski powstała aplikacja „Wasza Warszawa 1918/2018”. Mieszkańcy i turyści będą mogli wybrać się na spacer śladami Piłsudskiego, Paderewskiego czy Tuwima.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa 1918
Warszawa 1918 (Domena publiczna)
d3g623z

Przez cały rok Warszawa świętuje 100-lecie niepodległości podczas licznych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych. Z okazji oficjalnych obchodów pod hasłem „Stolica wolności 1918-2018” powstała również dedykowana aplikacja mobilna zrealizowana przez agencję interaktywną - Grupę Me & My Friends. Aplikacja pozwoli przejść Warszawę, taką jaka była przed 100 laty.

    stolicawolnosci.pl
(stolicawolnosci.pl, Fot: stolica wolności)

W zwiedzaniu towarzyszą twórcy niepodległości, a także zasłużeni dla miasta pisarze, sportowcy, aktorzy, wybitni naukowcy i architekci. Należą do nich m.in. Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Julian Tuwim, Janusz Korczak, Maria Dąbrowska, Janusz Kusociński czy Piotr Drzewiecki – pierwszy prezydent Warszawy w II Rzeczypospolitej. Do opisu każdej postaci dołączone są historyczne nagrania oraz archiwalne wideo.

    stolicawolnosci.pl
(stolicawolnosci.pl, Fot: stolica wolności)

*Przeczytaj też: Zamknięte sklepy na lotnisku Chopina. "Nie ma gdzie kupić nawet wody" *

d3g623z

Zawartość merytoryczną zapewnił warszawski Dom Spotkań z Historią. Pobrać ją można na urządzenia z Androidem w Google Play Store, jak i na smartphony Apple w App Store.

    stolicawolnosci.pl
(stolicawolnosci.pl, Fot: stolica wolności)

Hanna Gronkiewicz - Waltz tłumaczy, że odzyskanie niepodległości było jednym z najważniejszych czynników rozwojowych Warszawy w XX wieku. - Odzyskawszy stołeczność Warszawa stała się prawdziwym centrum Polski, najważniejszym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym. Po 1918 roku stała się europejską metropolią z kwitnącą kulturą, nauką, nowoczesnymi rozwiązaniami urbanistycznymi i architektonicznymi. Te osiągnięcia chcemy naszymi obchodami przypomnieć - podkreśla prezydent.

Strona do pobrania aplikacji „Stolica wolności 1918-2018”:

d3g623z

Google Play, App Store

    stolicawolnosci.pl
(stolicawolnosci.pl, Fot: stolica wolności)

Zobacz także: Jeden wielki hałas, smród”. Mieszkańcy gminy Baranów są zdruzgotani budową CPK

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3g623z

Podziel się opinią

Share
d3g623z
d3g623z