Trwa ładowanie...
d2beo1o

Chciała sprzedać w Internecie pianino z klawiaturą z kości słoniowej

Zaskoczoną kobietę zatrzymała policja
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chciała sprzedać w Internecie pianino z klawiaturą z kości słoniowej
d2beo1o

Dla jednej z mieszkanek Bielan otrzymane przed laty pianino z klawiaturą z kości słoniowej stało się przyczyną jej konfliktu z prawem. Jak sama oświadczyła,* pianino otrzymała 15 lat temu od dziadków*. Nieświadoma prawnemu zakazowi obrotu wyrobami z kości słoniowej 19-letnia kobieta wystawiła pianino na internetowej aukcji. Przeprowadzona za pośrednictwem Internetu sprzedaż nie umknęła uwadze policji.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielańskiej komendy przy wsparciu policjantów z KSP, dotarli do sprzedającej. Kobieta nie kryła zaskoczenia. Poinformowana o konsekwencjach karnych wynikających z tego tytułu oświadczyła, że nie wiedziała o zakazie handlu wyrobami z kości słoniowej bez wymaganych dokumentów.

Teraz biegli ustalą, czy zabezpieczone pianino objęte jest Konwencją Waszyngtońską CITES i czy na jego nabycie oraz sprzedaż są odpowiednie dokumenty. Przypominamy, że za wszelki obrót wyrobami pochodzącymi ze zwierząt znajdujących się na liście CITES, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

d2beo1o

Podziel się opinią

Share
d2beo1o
d2beo1o