Trwa ładowanie...

Chcieli ukraść pieniądze z puszek WOŚP!

Zatrzymano w sumie pięciu wolontariuszy. Znaleziono przy nich uszkodzone puszki

Share
Chcieli ukraść pieniądze z puszek WOŚP!
d34lb98

Wczoraj około godziny 8.15 policjanci z Woli na ulicy Czorsztyńskiej zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę daewoo. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły trzy puszki należące do WOŚP. Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że banderole zabezpieczające puszki są uszkodzone. Zatrzymani, kierowca i dwaj pasażerowie trafili do komendy przy ul. Żytniej. Tam policjanci ustalili, że mężczyźni usiłowali wyciągnąć z nich pieniądze. Łącznie z trzech puszek funkcjonariusze zabezpieczyli około 60 złotych.

Dwóch 20-latków Jan R. i Marek Ł. oraz 19-letni Piotr S. usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Ponadto Piotr S. odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Za to wykroczenie może grozić kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Niestety to nie koniec przykrych zdarzeń związanych z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Jak donosi "Gazeta Wyborcza", mundurowi zatrzymali w Warszawie także dwóch 17-latków ze Skarżyska Kamiennej. Policja zatrzymała ich wczoraj po południu. Podejrzenie wzbudziły pęseta, nóż i linijka, które trzymali w rękach wolontariusze.

d34lb98

Okazało się, że chłopcy przy pomocy tych narzędzi wyjmowali z puszek banknoty, zostawiając tylko monety. Do ich portfeli trafiło ponad 500 złotych!

d34lb98

Podziel się opinią

Share
d34lb98
d34lb98