Trwa ładowanie...
d1e3c36

Chińczyk sterował dronem nad Zamkiem Królewskim. Grozi mu rok więzienia

Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia przepisów dotyczących ruchu lotniczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Chińczyk sterował dronem nad Zamkiem Królewskim. Grozi mu rok więzienia
d1e3c36

Policjanci zatrzymali 29-letniego Chińczyka podejrzanego o naruszenie przepisów dotyczących ruchu lotniczego nad Warszawą. Mężczyzna sterował dronem nad Zamkiem Królewskim. - Grozi mu do roku więzienia - poinformowała w poniedziałek stołeczna policja.

Drona latającego nad Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta zauważył operator miejskiego monitoringu i poinformował o tym policję. Funkcjonariusze w rejonie Placu Zamkowego zatrzymali 29-letniego turystę z Chin.

Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji, mężczyzna potwierdził, że jest właścicielem drona. 29-latek oświadczył, że nie wiedział o obowiązującej strefie zakazu używania statków powietrznych nad Warszawą i wymaganymi w związku z tym pozwoleniami.

d1e3c36

Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia przepisów dotyczących ruchu lotniczego. Za to przestępstwo ustawa Prawo Lotnicze przewiduje do roku pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że używanie dronów w rejonach ograniczeń lotów nad śródmieściem Warszawy wymaga zgody Biura Ochrony Rządu.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, jako zarządzający przestrzenią powietrzną w Polsce, opracowała specjalną aplikację http://ai.pansa.pl/dron /, aktualizowaną, co kilka godzin. Mapa pokazuje m.in. obszary całkowicie wyłączone dla lotów dronów.

Źródło: (PAP)

d1e3c36

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: "Świeczki trzeba sprzątać!". Protestujący przed Sądem Najwyższym oszpecili pomnik Powstania Warszawskiego?

Podziel się
d1e3c36

Podziel się opinią

Share

d1e3c36

d1e3c36