Trwa ładowanie...

Cielecka, Maleńczuk, Brodka, Wodecki: artyści wspierają Marsz Godności

18 czerwca ulicami Warszawy przejdzie ponad 5 tys. osób.

Cielecka, Maleńczuk, Brodka, Wodecki: artyści wspierają Marsz Godności
dfszw6n
dfszw6n

W obronie praw kobiet, prawa do samostanowienia, prawa do wolności, do opieki zdrowotnej, do sprawiedliwego sądu – tego będą domagać uczestnicy Marszu Godności 18 czerwca. Hasło marszu, który przejdzie ulicami Warszawy, brzmi: „Prawa człowieka prawami kobiet”.

- Jesteśmy grupą zupełnie zwykłych kobiet, które uznały, że muszą wreszcie coś zrobić. Nie stoją za nami żadni politycy. Do tej pory nie organizowałyśmy takich akcji, ale uznałyśmy, że możemy wykorzystać naszą energię i potencjał, by pokusić się o organizację marszu. Wykonujemy różne zawody, różnimy się wiekiem, wyznaniami, modelami życia i upodobaniami politycznymi, ale łączy nas jedno - wszystkie jesteśmy kobietami. Nie chcemy być narzędziem w rękach polityków. – mówią organizatorki Marszu Godności. Żądają, aby sprawy kobiet były debatą społeczną.

Uczestnicy będą domagać się: dostępu do najnowszych zdobyczy medycyny, prawa do ochrony zdrowia i życia, sprawiedliwych kar dla gwałcicieli, skutecznego egzekwowania alimentów, karania sprawców przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej, edukacji seksualnej dla siebie i naszych dzieci, możliwości bezpiecznego przerwania ciąży w ramach obowiązującego prawa.

Marsz wystartuje z Placu Zbawiciela o godzinie 11:55. - Zaczynamy „za pięć dwunasta”, bo taką właśnie godzinę wybija zegar polskich kobiet. Mamy coraz mniej czasu na zwrócenie na nas uwagi. To ostatni dzwonek! – przekonują organizatorki.

dfszw6n

Swój udział zadeklarowało ponad 5 tys. osób, a wśród nich znaleźli się artyści i celebryci: Kayah, Monika Brodka, Magdalena Cielecka, Zbigniew Wodecki, Marta Dyks, Edyta Herbuś, Agnieszka Holland, Maciej Maleńczuk i wiele innych.

dfszw6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfszw6n