Trwa ładowanie...

Ciężkie życie mieszkańców Mazowsza. Na wszystko brakuje czasu

Interesujące badanie na ten temat przeprowadził Urząd Statystyczny w Warszawie.

Ciężkie życie mieszkańców Mazowsza. Na wszystko brakuje czasu
d19twqx
d19twqx

Przeciętny mieszkaniec województwa mazowieckiego większość swojego czasu poświęca na sen, toaletę oraz jedzenie. Łącznie zajmuje mu to około 11 godzin. Według badania to aż 46% czasu , w ciągu całego dnia. Urząd zwraca uwagę na to, że jest on najkrótszy spośród wszystkich województw. Dlaczego tak się dzieje?

Między innymi powodem jest to, że mieszkańcy Mazowsza średnio półtorej godziny dziennie przeznaczają na dojazdy. Nierzadko ten czas jeszcze bardziej się wydłuża. Na obowiązki zawodowe, pracę oraz inną działalność zostaje ok. 30% czasu. Jeśli już Mazowszanin ma go trochę na relaks, oddanie się swojej pasji czy też życiu towarzyskiemu, to jest go najwyżej 19%. Brakujące kilka procent, to według badania tzw. czynności niezaplanowane, których nie można wcześniej przewidzieć (np. nagłe wyjścia).

Jeśli chodzi o obowiązki zawodowe to mieszkańcy województwa mazowieckiego nie są najdłużej pracującymi w ciągu dnia (tu liderem jest zachodniopomorskie). Z ciekawostek, warto odnotować czas przeznaczany w ciągu dnia na uprawianie sportu (ok. półtorej godziny) i korzystanie z mediów (2 godz. 44 min.). Badanie "Budżet czasu ludności" zostało przeprowadzone przez stołeczny Urząd Statystyczny na próbie niemal 75 tys. osób.

d19twqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19twqx