Trwa ładowanie...

Cmentarz Bródnowski (SPACER)

Ogromny Cmentarz Bródnowski to była przez długi czas główna nekropolia Warszawy Jest znany z zakrapianych romskich uczt rodzinnych odbywających się z okazji świąt na grobach zmarłych, pochowanych jest tu także wielu znanych Polaków

Cmentarz Bródnowski (SPACER)
d1ogfbt
d1ogfbt

Ogromny Cmentarz Bródnowski to była przez długi czas główna nekropolia Warszawy. Początkowo z powodu położenia na uboczu groby pochowanych tu zmarłych odwiedzano rzadziej, ponadto uważana była za cmentarz dla osób mniej zamożnych. Z czasem zaczęto grzebać zmarłych bardzo zasłużonych, wśród których wymienia się najczęściej Mieczysława Fogga i Romana Dmowskiego oraz arcybiskupa Aleksandra Kakowskiego. Praska Ferajna zaprasza po Cmentarzu Bródnowskim.

Zobaczyć tu można jednak groby osób o bardzo interesujących życiorysach jak Tony Halik, Stanisław Staszewski (tata Kazika), Stanisław Strójwąs, który wynalazł barszcz tak tani, że stał się przysłowiowym czy wreszcie Cezary Julski, którego głos będzie po wsze czasy kojarzony z kreskówką o Smerfach - mówią przewodnicy z Praskiej Ferajny - Jest tu także sporo interesujących nagrobków - jedne z nich są piękne, inne kiczowate, lecz wzruszające. Cmentarz znany jest także z zakrapianych romskich uczt rodzinnych odbywających się z okazji świąt na grobach zmarłych i dlatego obyczajowym ciekawostkom związanym z tym cmentarzem poświęcona będzie część wycieczki.

Miejsce spotkania: Warszawa, ul. św. Wincentego 81 (przy kościele murowanym MB Częstochowskiej)
Termin: sobota, 18 października, 14.00
Spacer potrwa ok. 3 godzin
Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski

d1ogfbt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ogfbt