Trwa ładowanie...

Co dalej z lotniskiem Chopina? Minister infrastruktury odpowiada

Po ogłoszeniu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego przyszłość lotniska Chopina jest nieznana. Andrzej Adamczyk minister infrastruktury w piątek w radiu ZET tłumaczył, że jeżeli analizy wskażą, że jest nieprzydatne, trzeba będzie się z tym zmierzyć.

Co dalej z lotniskiem Chopina? Minister infrastruktury odpowiadaŹródło: Facebook.com
d2qba9h
d2qba9h

Minister w wywiadzie wyjaśnił, że trwają wielopoziomowe i wieloaspektowe analizy. - Jeżeli kolejne wyniki analiz wskażą, że w 2035 roku lotnisko Okęcie będzie nieprzydatne, to trzeba będzie zmierzyć się z decyzją o likwidacji. Nikt nie mówi, że będzie zamknięte za miesiąc czy rok - powiedział w radiu ZET Andrzej Adamczyk. Zaznaczył, że to dziennikarze mówią dzisiaj, że lotnisko Okęcie będzie zamknięte. - A my mówimy, że na jego los będzie miała wpływ sytuacja rynkowa. To ona decyduje o tym, z których lotnisk będzie można korzystać - tłumaczył minister infrastruktury.

Polityk dodał, że Centralny Port Komunikacyjny jest potrzebny. - Było o tym wiadomo już w 2005 roku. O tym dziś mówi Światowe Stowarzyszenie Przewoźników Lotniczych. Prezes Stowarzyszenia ostatnio na moje ręce przekazywał gratulacje polskiemu rządowi, tej odważnej decyzji - zapewniał polityk. Tłumaczy, że przyrost pasażerów w Polsce, ale także i w Europie, przekracza maksymalne pułapy, jakie określono w 2010 czy 2012 roku. - Kto sobie wyobrażał, że Balice przekroczą magiczną liczbę 6 mln pasażerów w ciągu roku? - pyta Adamczyk. - Musimy się mierzyć z wyzwaniami, które często mogą nas zaskoczyć - mówił Adamczyk w Radiu ZET.

Centralny Port Komunikacyjny ma powstać w gminie Baranów, powiecie grodziskim. Andrzej Duda 2 czerwca bieżącego roku podpisał ustawę o budowie portu. Miejsce to ma być jednym z kluczowych hubów przesiadkowych w Europie.

Zobacz także: Podszedł i uderzył bez ostrzeżenia. Tak kończą internetowi hejterzy.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2qba9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qba9h