Trwa ładowanie...

Co można zmienić w Veturilo? Konsultacje z mieszkańcami

Jesienią odbędą się konsultacje społeczne z warszawiakami w sprawie Veturilo

Co można zmienić w Veturilo? Konsultacje z mieszkańcami
dn1mbds
dn1mbds

ZTM właśnie ogłosił przetarg na koncepcję funkcjonowania Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo po roku 2016. Wykonawca będzie miał 4 miesiące, żeby przeanalizować dostępne dane i na tej podstawie przedstawić koncepcję, jak ma wyglądać system począwszy od 2017 roku, ile będzie kosztował i jakie będzie musiał spełniać warunki techniczne.

- Jesteśmy zadowoleni z działania Veturilo, ale każdy projekt może być jeszcze lepszy - mówi pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej Łukasz Puchalski. Szacuje, że system liczący blisko 200 wypożyczalni jeszcze się rozrośnie. Wybrana firma będzie musiała sprawdzić między innymi, w których częściach Warszawy powinno ich powstać więcej albo które powinno się przenieść. Dodatkowo firma będzie musiała przeanalizować możliwość oferowania nowych funkcji w terminalach czy rowerach.

Koncepcja, która wygra przetarg, zostanie skonsultowana z mieszkańcami Warszawy jesienią. Wówczas każdy będzie mógł zgłosić swoje uwagi do projektu, wypowiedzieć się na temat lokalizacji stacji czy proponowanych usprawnień Veturilo.

dn1mbds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn1mbds