Trwa ładowanie...

Co z tramwajem na Gocław?

Władze miasta milczą. Trasy nie będzie?
Share
Co z tramwajem na Gocław?
d1xd2li

W kończącej się perspektywie finansowej UE Warszawa wyda w sumie blisko 3 mld zł na inwestycje tramwajowe i tabor. Kupiono 261 nowych tramwajów. Tramwaje Warszawskie mają kolejne ambitne plany na następne lata - powstanie m.in. trasa tramwajowa do Wilanowa .

Czytaj więcej: Tramwaje Warszawskie: będzie trasa tramwajowa do Wilanowa

Cicho jest natomiast o planowanej i wielokrotnie dyskutowanej trasy tramwajowej na Gocław, który zamieszkuje 50 tysiecy osób. Jak czytamy na stronie transport-publiczny.pl , władze miasta unikają rozmowy na ten temat. Mimo że - jak pisaliśmy w listopadzie - Zarząd Województwa Mazowieckiego uwzględnił wniosek wiceprzewodniczącego sejmiku Tomasza Kucharskiego (burmistrza Pragi Południe) i przekazał do dalszych prac projekt "Tramwaj na Gocław ".

d1xd2li

Jeszcze wcześniej planowano, że Gocław połączy z centrum trzecia linia metra. Pomysł ten jednak jest krytykowany przez ekspetów jako niewygodny i zbyt kosztowny - a do tego wciąż bardzo odległy.

Jaka jest szansa na budowę tej trasy tramwajowej na Gocław ?

Nie jest jeszcze rozstrzygnięte, jak będzie obsługiwany Gocław w najbliższych latach. Jak mówi Krzysztof Karos, prezes Tramwajów Warszawskich, niestety nie zależy to od niego. Jak wynika ze zleconego przez miasto opracowania, budowa tramwaju na Gocław jest zasadna. Eksperci zaś. przekonują, że inwestycja powinna zostać zrealizowana w pierwszej kolejności obok ośmiu innych nowych linii. Trasa ta w analizie wielokryterialnej otrzymała drugi najlepszy wynik - jest tuż za budową tramwaju do Wilanowa.

Niestety, w chwili obecnej umowa Tramwajów Warszawskich ze stolicą na lata 2008-2027 r. nie przewiduje realizacji tramwaju na Gocław. Projekt spadł na listę rezerwową, a władze miasta na konferencjach unikają jakichkolwiek deklaracji i odpowiedzi na pytania o przyszłość tej inwestycji.**

d1xd2li

Czytaj również: Oto nowe tramwaje dla Warszawy!

d1xd2li

Podziel się opinią

Share
d1xd2li
d1xd2li