Trwa ładowanie...
d3t7uku

Co zmieni się na warszawskich ulicach po wakacjach?

Oto garść informacji o zmianach w ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co zmieni się na warszawskich ulicach po wakacjach?
d3t7uku

W Międzylesiu trwa budowa tunelu pod torami kolejowymi linii otwockiej i nowej jezdni ul. Żegańskiej. Gotowa jest już konstrukcja tunelu i przejścia podziemnego po wschodniej stronie torów kolejowych – pod jednym torem i pasem zieleni do jezdni ul. Patriotów. Teraz wykonawca rozpoczął budowę zachodniej części tunelu – pod jezdnią ul. Patriotów i na działce, gdzie będzie wjazd do tunelu.

Na tym etapie prac na długości kilkuset metrów zamknięta jest zachodnia jezdnia ul. Patriotów w pobliżu dawnego przejazdu kolejowego oraz ul. Żegańska; wrócił ruch na ul. Mrówczą i Zwoleńską (ale uwaga, ta druga ulica nie ma połączenia z ul. Patriotów). I tak będzie do zimy, kiedy przebudowaną ulicą znowu pojadą samochody. Natomiast wiosną 2016 r. wykop tunelu przetnie wschodnią jezdnię ul. Patriotów i w tym miejscu ulica stanie się nieprzejezdna. Cała inwestycja, warta ponad 87 mln zł, zakończy się jesienią 2016 r.

Wołoska i tramwaje

d3t7uku

Już niedługo przejezdne będą obydwie jezdnie ul. Wołoskiej i cała trasa tramwajowa. Od 31 sierpnia zmieni się kursowanie tramwajów – nadal będą jeździły z centrum od pętli przy ul. Rakowieckiej do zajezdni przy ul. Woronicza i dojdzie relacja z ul. Puławskiej do pętli Służewiec. Następnie w październiku trasa pomiędzy zajezdnią a ul. Rakowiecką na ok. miesiąc zostanie wyłączona a potem cały układ sieci tramwajowej na Służewcu powróci do stanu sprzed budowy. W drugiej połowie września spore zmiany czekają kierowców. Wtedy planowane jest puszczenie ruchu obydwiema jezdniami ul. Wołoskiej pomiędzy ul. Woronicza a Wiktorską wraz z całym skrzyżowaniem z Racławicką i A.E. Odyńca. W budowie pozostanie jeszcze odcinek pomiędzy ul. Garażową a Woronicza - tu ruch drogowy wróci w październiku.

Zmiany w innych rejonach Warszawy

Prawdopodobnie w październiku kierowcy będą mogli przejechać od Alej Jerozolimskich do ul. Połczyńskiej – oddany do ruchu zostanie nowy odcinek ulicy nazywanej „Nowolazurową”. Ten fragment, od ul. ks. J. Chrościckiego, ma blisko 950 m długości z czego ponad pół kilometra jest na estakadzie nad torami kolejowymi. W tej chwili prace trwają jeszcze przy budowie skrzyżowania z ul. Połczyńską, w jeden z wrześniowych weekendów układana będzie ostatnia warstwa asfaltu. Trwa budowa ostatniego, już najkrótszego bo tylko ok. 400 m fragmentu – połączenia od ul. Połczyńskiej do Lazurowej. Będzie gotowy jeszcze w tym roku.

Zarząd Dróg Miejskich będzie w weekendy frezował ulice. Planowany jest remont m.in. św. Wincentego i Bystrej. Tramwaje Warszawskie rozpoczną modernizację trasy tramwajowej od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni. Do końca września Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończy budowę kanalizacji pod jezdnią ul. Lucerny i we wrześniu ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Kolejne odcinki kanału są zaprojektowane poza jezdnią. Także ciepłownicy zakończą ułożeniem nowego asfaltu we wrześniu przebudowę ciepłociągu pod ul. Grzybowską. Nadal będzie trwała przebudowa Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8.

d3t7uku

Przeczytaj też: Finał Jazzu Na Starówce już w sobotę

d3t7uku

Podziel się opinią

Share
d3t7uku
d3t7uku