Trwa ładowanie...
Tomasz Jakubowski
19-11-2013 12:17

Coraz częściej zamawiamy jedzenie do domu i pracy!

Chińszczyzna wciąż wygrywa z pizzą! A Wy co najczęściej zamawiacie?

Coraz częściej zamawiamy jedzenie do domu i pracy!
d1gjucx
d1gjucx

Zmienia się styl i tempo naszego życia. Dziś nikogo nie dziwi fakt, że coraz częściej jemy na zewnątrz i zamawiamy posiłki przez Internet czy aplikacje mobilne. Samo jedzenie na wynos też stało się tańsze, wzrosła bowiem liczba lokali oferujących tę usługę.

Jak wynika z analizy serwisu Foodpanda.pl najchętniej kupujemy potrawy kuchni azjatyckiej, to aż 27 proc. zamówień. Kuchnia włoska, a więc głównie pizza jest na drugim miejscu - 26 proc. Klienci lubią także rodzimą kuchnię, która stanowi 22 proc. zamówień. Coraz popularniejsze są też burgery.

Lubimy własny, indywidualny smak i restauracji nie zmieniamy nawet wtedy, gdy "nasza" restauracja traci jakość. Istotne jest też to, czy możemy płacić kartą. Istotnym czynnikiem jest też czas - jeśli wiemy, że jedzenie gorące jedzenie dotrze do nas szybko, częściej wybierzemy dany lokal.

Wiele osób korzysta z Internetu, aby znaleźć na przykład kuchnię azjatycką na wynos pobliżu. Widzimy to wyraźnie w naszych rosnących statystykach wyszukiwania posiłków na wynos - mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

d1gjucx

Także według raportu Gemius i E-Commerce Polska 2013 r. Polacy coraz częściej zamawiają gotowe dania w sieci. Cenimy sobie oszczędność czasu, dostępność szczegółowych informacji o produkcie, szybkość oraz duży wybór i wygodę.

Jedzenie zamawiamy w ten sposób coraz częściej. Wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl, zanotowała 11 listopada, kiedy większość sklepów była zamknięta, 200% wzrost zapytań o „jedzenie z dostawą”.

A Wy - co najczęściej zamawiacie?

d1gjucx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gjucx