Trwa ładowanie...

Coraz lepsze wyniki finansowe Stadionu Narodowego. Nadal jednak dopłacamy

Warszawski stadion po raz pierwszy ujawnia swoje wyniki finansowe

Coraz lepsze wyniki finansowe Stadionu Narodowego. Nadal jednak dopłacamy
d3fp2ce

Wyniki finansowe Stadionu Narodowego za okres od stycznia do lipca 2013 roku są o 5 500 000 złotych lepsze od założeń biznes planu - zaakceptowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki dokumentu, który był podstawą dla umowy operatorskiej podpisanej z PL.2012+. * *

Co to oznacza?**

Przychody Stadionu Narodowego są wyższe o 3 100 000 złotych, a koszty utrzymania niższe o 2 500 000 zł w porównaniu z założeniami biznes planu. Od początku roku 2013 Stadion Narodowy odwiedziło 1 000 000 gości (od otwarcia ponad 2 000 000) – stał się dzięki temu jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce.

Łączne przychody Stadionu Narodowego w okresie od stycznia do lipca tego roku wzrosły do poziomu 10.602 mln zł (w porównaniu z 7.552 mln zł zakładanymi w biznes planie) – w styczniu, w momencie rozpoczęcia pracy przez PL.2012+ przychody miesięczne Stadionu wynosiły zaledwie 140 tys. zł. Koszty funkcjonowania Stadionu Narodowego zostały z kolei zredukowane do poziomu 20,5 mln zł (w porównaniu z 23 mln zakładanymi w biznes planie).

d3fp2ce

Nadal dokładamy do stadionu

Mimo lepszych wyników finansowych, do Stadionu Narodowego nadal dokładamy więcej, niż na nim zarabiamy - chodzi o niebagatelną sumę ok. 10 milionów złotych.

„Wyników za pierwsze 7 miesięcy naszej pracy na Stadionie Narodowym nie traktujemy dziś jako wielkiego sukcesu, ale jako potwierdzenie, że potencjał areny jest wykorzystywany i może być w dalszym ciągu rozwijany. Utrzymanie pozytywnego trendu będzie w dalszym ciągu naszym priorytetem – będzie to dawało realne podstawy do tego, by potwierdzić rok 2015 jako moment, w którym Stadion Narodowy osiągnie dodatni wynik operacyjny. Mamy też wraz z zespołem pełną świadomość tego, że pozostałe miesiące tego roku będą dla nas ogromnym wyzwaniem pod względem zarządzania i możliwości przychodowych” – mówi Marcin Herra, prezes PL.2012+.

Koniec roku będzie trudniejszy
* *Jak zaznaczają obecni zarządcy stadionu, największym wyzwaniem na kolejne miesiące jest organizacja Szczytu Klimatycznego na Stadionie Narodowym - zaplanowanego na październik i listopad. W tym czasie praktycznie do zera ograniczona będzie możliwość organizacji jakichkolwiek wydarzeń na Narodowym.

d3fp2ce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fp2ce