Trwa ładowanie...

Coraz więcej uczniów na Ursynowie. "Dzielnica potrzebuje nowych szkół"

Już za trzy lata podstawówki będą wyraźnie przepełnione.

Share
Coraz więcej uczniów na Ursynowie. "Dzielnica potrzebuje nowych szkół"
d2s1zk3

Władze Ursynowa szacują, że w 2018 roku dzielnica będzie potrzebować dwóch nowych placówek. Za trzy lata do szkół podstawowych ma bowiem uczęszczać ok. 10 tys. uczniów. W tym celu niezbędne będzie pozyskanie budynków oświatowych oraz ewentualnie ulokowanie niektórych dzieci w szkołach , na Mokotowie. Już teraz bowiem Ursynów ma duży problem z kalendarzem zajęć w poszczególnych klasach, a lekcje nierzadko odbywają się też na popołudniową zmianę.

Obecne władze dzielnicy twierdzą, że zaniedbania powstały już w poprzedniej kadencji samorządu. Podczas gdy na Ursynowie przybyło 1800 uczniów, to w tym samym czasie w szkołach stworzono jedynie 700 miejsc. Dodatkowo nie ma precyzyjnego programu zmian na kolejne lata, a już dziś wiadomo że sytuacja niestety nie będzie łatwiejsza. Stąd zapadła decyzja o rozbudowie aż siedmiu podstawówek. Dodatkowo dla najmłodszych zostaną wygospodarowane miejsca w Gimnazjum nr 96 i Liceum CIX.

d2s1zk3

Dzielnica planuje uruchomienie filii szkoły oraz nowej podstawówki we wrześniu 2017 roku. Ponadto urzędnicy deklarują, że będą stanowić wsparcie dla tych dzieci i rodziców, którzy zechcą np. zmienić szkołę. Niewykluczone, że będzie to dotyczyć uczniów z okolic Kłobuckiej, którzy mają się przenieść do SP nr 191 przy ulicy Bokserskiej i Gimnazjum nr 6 przy ul. Gruszczyńskiego na Mokotowie. Na stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów czytamy, że: " Do tych placówek mają oni dobry dojazd, mogą też do nich dojść w kilkanaście minut". Urzędnicy zapewniają, iż postarają się w możliwie najkrótszym czasie zminimalizować wszelkie utrudnienia.

d2s1zk3

Podziel się opinią

Share
d2s1zk3
d2s1zk3