Trwa ładowanie...

Cyrk planuje przedstawienia z udziałem zwierząt na Białołęce. "Co z rozporządzeniem?"

Sprawą zainteresowali się mieszkańcy dzielnicy.

Cyrk planuje przedstawienia z udziałem zwierząt na Białołęce. "Co z rozporządzeniem?"
d3ko2z6
d3ko2z6

Chodzi o Cyrk Korona, który rozstawił się właśnie przy jednej z ulic na Białołęce, a wśród zaplanowanych pokazów są m.in. rewie koni i kucy, zwierząt egzotycznych oraz przejażdżki na wielbłądzie. Powstaje pytanie, dlaczego zaplanowano takie przedstawienia, skoro od ponad miesiąca obowiązują przepisy zakazujące, podobnych praktyk.

- Wydane rozporządzenie dotyczy wyłącznie terenów miejskich. Z tego co wiem, Cyrk Korona rozstawił się na obszarze prywatnym, stąd nasze przepisy akurat w tym przypadku nie mają zastosowania - wyjaśnia WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza . Samorząd zatem nie może interweniować, ponieważ ten teren należy do jednej ze spółdzielni mieszkaniowych, która wyraziła zgodę na cyrkowe przedstawienie.

Przypomnijmy, że nowe przepisy zostały wprowadzone na wniosek jednej z radnych, Aleksandry Gajewskiej. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz przychyliła się do postulatu wprowadzenia zakazu organizowania pokazów cyrkowych z udziałem zwierząt. W uzasadnieniu przekazała, że wydane rozporządzenie jest "wynikiem rosnącej świadomości i wrażliwości społeczeństwa". Ratusz chce również propagować właściwy model relacji człowiek-zwierzę. Jednak, jak się okazuje na terenach prywatnych nadal możliwe jest prezentowanie takich przedstawień cyrkowych.

d3ko2z6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ko2z6