Trwa ładowanie...
holderName

Czajka. Marek Gróbarczyk o recydywie Trzaskowskiego

Minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej nie wierzy w to, by oczyszczalnia ścieków "Czajka" stała się celem ataku terrorystycznego. Marek Gróbarczyk potwierdził, że Warszawa otrzyma pomoc od rządu, ale będzie musiała za nią zapłacić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czajka. Marek Gróbarczyk o recydywie Trzaskowskiego
Czajka. Marek Gróbarczyk o recydywie Trzaskowskiego (GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett, Fot: SOPA Images)
holderName

Szef Ministerstwa Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej był gościem programu "Jedziemy" w TVP Info. Tematem rozmowy była awaria przesyłu ścieków w Warszawie.

Czajka. Ministerstwo miało wątpliwości

Gróbarczyk odniósł się do zapewnień prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, że przesył ścieków by poddawany wnikliwym analizom i przeglądom i nic nie wskazywało na to, by kolejna awaria była możliwa.

holderName

- Nie chcę dyskutować z tym, co mówi Rafał Trzaskowski. Nasza dokumentacja jednoznacznie świadczy o tym, że mieliśmy ogromne wątpliwości, co do toku postępowania po pierwszej awarii w "Czajce". Cały czas mówiliśmy o tym, że trzeba wykonać dodatkowe rurociągi - powiedział minister. - Trzaskowski to zignorował. Stwierdził, że to, co jest zrobione jest ok - dodał.

Czajka. Co z odpowiedzialnością Rafała Trzaskowskiego? Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiada PiS

Czajka. Gróbarczyk o sabotażu: "Bądźmy poważni"

Szef resortu gospodarki wodnej skomentował również decyzję rządu o pomocy dla Warszawy. Minister zaznaczył, że owszem pomoc nastąpi, ale tym razem miasto będzie musiało ponieść koszty. - To jest sprawa miasta, rząd będzie wspierał prezydenta Trzaskowskiego, ale tym razem trzeba zapłacić - powiedział Gróbarczyk.

holderName

Polityk odniósł się również do podejrzeń, że w "Czajce" mogło dość do sabotażu, którego wynikiem jest kolejna awaria. - Bądźmy poważni. Nasze monity kierowane do Trzaskowskiego wskazywały, że system się rozleci, a teraz się okazuje, że to terroryści, al kaida albo ktoś? - skwitował minister.

Gróbarczyk nazwał sytuację w Warszawie recydywą i zarzucił Rafałowi Trzaskowskiemu bagatelizowanie problemu. - Jaki jest gospodarz każdy widzi. Trudno przewidywać, co się wydarzy, ale jeśli nie będzie odpowiedzialności, to nic się nie zmieni. Mamy do czynienia z recydywą, a człowiek w kasku mówi, że wszystko jest ok - ocenił minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName