Trwa ładowanie...

Czajnik elektryczny. Najbardziej atrakcyjne modele!

Kuchnia to serce domu, a niektóre sprzęty AGD dosłownie inspirowane są dziełami sztuki. Ich nowoczesne i stylowe wykonanie idzie w parze z jakością i wygodą użytkowania. Tym razem weźmiemy na tapet czajniki elektryczne – zwłaszcza ich efektowny design.

Materiał sponsorowany przez Euro-net
 Źródło: Adobe Stock
d26zkzt
d26zkzt

W wielu domach wciąż królują klasyczne czajniki gazowe. Na rynku jest coraz więcej takich sprzętów, które cieszą oko. Sporo zwolenników mają jednak nowoczesne czajniki elektryczne. Nic dziwnego – są wygodne i praktyczne w użyciu, świetnie pasują do minimalistycznych kuchni, a woda gotuje się o wiele szybciej niż w tradycyjnym czajniku. Oprócz funkcji użytkowych nie mniej ważny jest wygląd takiego sprzętu. Prezentujemy kilka cech, na które warto zwrócić uwagę.

Przezroczysta obudowa

Nie ma to jak filiżanka gorącej herbaty. Możemy sprawić sobie tę chwilę przyjemności, mając czajnik elektryczny. W minimalistycznej kuchni sprawdzi się model wykonany ze szkła odpornego na wysokie temperatury. Dzięki takiej obudowie nie trzeba pilnować procesu gotowania się wody. Na szklanej obudowie znajduje się podziałka pomagająca ustalić, ile wody potrzeba wlać do środka. Po zagotowaniu urządzenie automatycznie wyłącza się dla naszego bezpieczeństwa. Jeśli chcemy, aby smak napoju był zawsze idealny, wybierzmy czajnik z wbudowanym filtrem antyosadowym. Zapobiega on temu, aby kamień dostał się do szklanki. Niektóre czajniki elektryczne mają specjalne podświetlenie, co dodaje im efektowności. Są również wyposażone w antypoślizgową podstawę, która gwarantuje stabilność.

Struktura plastra miodu

Jedni lubią czajniki z przezroczystą obudową, inni wolą bardziej designerskie sprzęty. Takim przykładem są czajniki Russel Hobbs inspirowane sztuką nowoczesną. Mają trójwymiarową fakturę w postaci plastra miodu – znajdziemy nie tylko białe oraz czarne modele, ale także pastelowe. Taki sprzęt z pewnością podkreślą charakter kuchni – lotfowej, skandynawskiej, minimalistycznej czy modern classic. Czajniki zostały tak zaprojektowane, aby korzystanie z nich było wygodne. Wyprofilowany kształt dzióbka sprawia, że woda trafia do szklanki bez ryzyka rozlania. Dzięki dużej pojemności zagotujemy od razu taką ilość wody, jakiej nam potrzeba. Aby sprawdzić, ile wody jest aktualnie w czajniku, wystarczy spojrzeć na przezroczysty wskaźnik poziomu. W ten sposób nie ma obawy, że coś się przypali lub dojdzie do awarii sprzętu.

Czerń i stal nierdzewna

Połączenie technologii z niebanalnym wyglądem to dowód na to, że przedmioty codziennego użytku potrafią zaskakiwać. Jeżeli szukamy czegoś klasycznego i nowoczesnego zarazem, warto zwrócić uwagę na czajniki Bosch ze stali nierdzewnej. Pełna moc zapewnia błyskawiczne gotowanie wody, dzięki czemu możemy napić się pysznej herbaty tuż po przebudzeniu. Możemy określić, jak bardzo woda ma być podgrzana. Do wyboru są aż cztery poziomy – 70, 80, 90 i 100 st. C. Równie ciekawą funkcją jest tryb utrzymywania temperatury wody, który sprawia, że nie musimy gotować jej ponownie. W tych modelach czajników zastosowano płaską grzałkę płytową – ułatwia ona czyszczenie sprzętu z kamienia.

Materiał sponsorowany przez Euro-net
d26zkzt
d26zkzt