Trwa ładowanie...

Czarny Piątek w Warszawie. Ogromne utrudnienia [TRASA PROTESTÓW]

Na ulice Warszawy w piątek masowo wyjdą przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego. Władze miasta ostrzegają, że manifestacje spowodują znaczne utrudnienia w ruchu drogowym już od godziny 14. Zobacz, którędy przejdą demonstranci.

Czarny Piątek w Warszawie. Ogromne utrudnienia [TRASA PROTESTÓW]Źródło: Facebook.com, fot: Marta Bogdanowicz
d3vaej3
d3vaej3

W ratuszu zgłoszono dwa zgromadzenia stacjonarne - przed Sejmem i na Nowogrodzkiej, a także przemarsz przez Krakowskie Przedmieście do centrum miasta. Prezentujemy wszystkie wydarzenia, które są zapowiedziane na piątek.

Godz. 14.00 - "Spacerniak" przy metrze Świętokrzyska. Event rozpoczynający protesty.

Godz. 15.00 - początek przemarszu na ul. Miodowej 17/19. Jego uczestnicy przejdą Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Jerozolimskimi do ronda Dmowskiego. Organizator przewiduje, że weźmie w nim udział 200 osób.

Godz. 16.00 - początek pikiety przed gmachem Sejmu. To będzie liczniejsze zgromadzenie - może wziąć w nim udział nawet 1000 osób. - O 16 spotykamy się pod Sejmem, będzie tam demonstracja. Następnie około godz. 17.00-17.30 protestujący mogą się skierować na Nowogrodzką przed siedzibę PiS. Nie mamy zgłoszonego przemarszu. To będzie spontaniczne przejście. Zobaczymy, ile nas będzie i którędy pokieruje nami policja - mówi Agnieszka Czerederecka z Warszawskiego Strajku Kobiet. Utrudnień w okolicy należy się spodziewać już od godz. 14.

d3vaej3

Godz. 18.00 - demonstracja przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej 84/86. To będzie największa manifestacja. Jak informuje stołeczny ratusz, weźmie w niej udział nawet 5 tysięcy osób.

wawalove
Źródło: wawalove, fot: WP

W mieście już od rana jest nerwowo. Demonstranci w godzinach porannych zablokowali wjazd na rondo de Gaulle'a.

Utrudnienia

Nie wiadomo, którędy dokładnie przejdą manifestanci sprzed Sejmu na ul. Nowogrodzką. Organizatorzy bowiem nie zgłosili przemarszu, a jedynie zgromadzenia stacjonarne. - Trudno powiedzieć, czy demonstranci przejdą ul. Koszykową czy Jerozolimskimi - dowiadujemy się w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

d3vaej3

Władze miasta ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu. Będą tworzyć się korki, a komunikacja miejska będzie skierowana na objazdy. Zarząd Transportu Miejskiego zachęca pasażerów do korzystania w tym czasie z metra. Wykaz wszystkich tras objazdowych tutaj.

Zobacz także: Polska szkoła mówi dość propagandzie satanizmu!?

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Obwodnica jak mur berliński. Mieszkańcy Wesołej czują się oszukani

d3vaej3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vaej3