Trwa ładowanie...

Cztery pory… karykatury – konkurs dla rysowników

Skomentuj dowcipnie bieżące wydarzenia

Cztery pory… karykatury – konkurs dla rysowników
d4jwt46
d4jwt46

Artyści zajmujący się rysunkiem satyrycznym oraz sztuką karykatury od stycznia mogą wziąć udział w nowej formule konkursu pt.: „Cztery pory karykatury. Rysunki roku 2015” organizowanym przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego instytucji kultury m.st. Warszawy.

Pierwsza wersja konkursu występowała pod hasłem „Rysunek miesiąca: styczeń-grudzień” i trwała od początku 2012 r., ciesząc się ogromną popularnością wśród rysowników. Przez trzy edycje nadesłano imponującą liczbę blisko pięciu tysięcy prac, które stanowią swoisty komentarz do najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Artyści zaskakiwali swoją oryginalnością i spostrzegawczością, zawsze poruszając aktualne i ważkie tematy. W konkursie na „Rysunek miesiąca” udział wzięli m.in. Jacek Fedorowicz, Witold Mysyrowicz, Maciej Trzepałka, Jacek Frąckiewicz, Jerzy Fedro czy Zbigniew Woźniak.

Nowa edycja przynosi zmiany w regulaminie oraz terminach zgłoszeń. I tak, od stycznia 2015r. terminy nadsyłania prac określają poszczególne pory roku, w związku z czym rysunki powinny być opatrzone odpowiednim podpisem (kolejno „Zima”, „Wiosna”, „Lato” lub „Jesień”). Z każdej z czterech pór można przysłać na konkurs maksymalnie pięć prac.

Różnice dotyczą tylko regulaminu i nazwy. Cel konkursu pozostaje niezmienny – umożliwić artystom zaprezentowanie ich twórczości oraz upowszechnić ten niezwykły, a nadal jednak mało znany gatunek sztuki, jakim jest karykatura. Głęboko wierzę, że nowa, odświeżona formuła spotka się z nie mniejszym zainteresowaniem niż to było podczas „Rysunku miesiąca” – mówi p.o. dyrektora muzeum Elżbieta Laskowska.

Do wygrania nagrody pieniężne, o których przeczytacie w regulaminie .

d4jwt46

Wystawę „Najlepsze z najlepszych. Rysunki roku 2014” podsumowującą III edycję konkursu na „Rysunek miesiąca” oraz indywidualną wystawę prac Zbigniewa Woźniaka można będzie oglądać od 6 marca do 17 maja br. w Muzeum Karykatury w Warszawie.

d4jwt46
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jwt46