Trwa ładowanie...

Czy Andrzej Duda mógł podnieść hostię? Biskup wyjaśnia

Podczas obchodów Święta Dziękczynienia wiatr porwał hostię, którą złapał sam prezydent elekt

Czy Andrzej Duda mógł podnieść hostię? Biskup wyjaśnia
d11anir
d11anir

Święto Dziękczynienia na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Silny podmuch wiatru porywa hostię, która ląduje na chodniku. Komunikant podnosi z ziemi prezydent elekt Andrzej Duda i przekazuje go arcybiskupowi kard. Kazimierzowi Nyczowi. Czy osoba świecka ma prawo podnieść hostię?

- Nic się nie stało, takie przypadki się zdarzają. Prezydent zachował się w tej sytuacji prawidłowo - mówi biskup Tadeusz Pieronek. I dodaje, że zwykle w takich sytuacjach hostię podnosi z ziemi ksiądz, choć nie jest czymś niestosownym, jeśli wyręczy go w tym osoba świecka. Zdaniem biskupa sytuacja, w której wierny dotyka hostii nie jest czymś nadzwyczajnym. Duchowny przypomina, że podobnie dzieje się podczas przyjmowania komunii na rękę. I zaznacza. - Jeśli w tym przypadku hostia upadnie, to wierny ma prawo ją podnieść i przyjąć - tłumaczy Pieronek.

Podczas wczorajszych uroczystości prezydent elekt zaśpiewał wraz z dziećmi z zespołu "Arka Noego" największy przebój zespołu pt. "Święty uśmiechnięty" ze znanym refrenem: "Taki duży, taki mały może świętym być". - Ogromnie się cieszę, że tutaj jestem z wami - mówił po koncercie Andrzej Duda, który dziękował metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi za zaproszenie na uroczystości.

Prezydent elekt zwrócił się również do wszystkich Polaków. - Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było - powiedział prezydent elekt Andrzej Duda podczas niedzielnych obchodów Święta Dziękczynienia w Warszawie.

d11anir
d11anir
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11anir