Trwa ładowanie...
d2k333q

Czy komendant policji zabił biznesmena?

Sprawa trafiła właśnie do warszawskiego sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy komendant policji zabił biznesmena?
d2k333q

Były komendant posterunku policji ze stołecznej Białołęki** **Mariusz W. został oskarżony o zabójstwo prowadzącego działalność gospodarczą w Legionowie Dariusza S. - jego zwłoki z ranami postrzałowymi znaleziono w marcu 2011 roku w lesie w okolicy miejscowości Kałuszyn w gminie Wieliszew. Ciało było częściowo spalone. Do zbrodni miało dojść 11 lutego 2011 r. Zarzuty zabójstwa i zacierania śladów prokuratura postawiła czterdziestoparoletniemu Mariuszowi W. pod koniec marca 2011 roku. Oficer policji nie przyznał się do winy.

Biznesmen Dariusz S., który był związany z rynkiem nieruchomości, zaginął na początku lutego 2011 r. Po raz ostatni był widziany w okolicy Legionowa, gdzie prowadził interesy.

Wkrótce po zatrzymaniu Mariusza W. policja potwierdziła powiązania finansowe i kontakty osobiste byłego komendanta z biznesmenem. W trakcie śledztwa informowano m.in. o konieczności przeprowadzenia obserwacji psychiatrycznej funkcjonariusza.

d2k333q

Pod koniec 2011 roku praska prokuratura umorzyła inne śledztwo dotyczące byłego policjanta. Chodziło o wypełnione karty wyborcze z wyborów samorządowych z 2010 roku, które znaleziono w bagażniku jego samochodu. Sprawa kart była wyłączona z postępowania dotyczącego zabójstwa Dariusza S., a w końcu umorzona.

Prokurator badający sprawę uznał, że zaginięcie tych kart nie miało wpływu ani na ważność wyborów, ani na ich wynik, ponieważ nastąpiło to już po przeliczeniu kart i sporządzeniu protokołu - podawała wtedy rzeczniczka prasowa prokuratury, uzasadniając decyzję o umorzeniu.

Akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Dariusza S. został przesłany do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Mariuszowi W. grozi dożywocie.

d2k333q

Podziel się opinią

Share
d2k333q
d2k333q