Trwa ładowanie...

Czy marsz Rosjan to prowokacja?

Tak uważa wielu warszawiaków.

Czy marsz Rosjan to prowokacja?
d3nes2o
d3nes2o

Trzy tysiące Rosjan zamierza przemaszerować jutro spod dworca kolejowego Warszawa Powiśle na Stadion Narodowy w Warszawie, na mecz Polska-Rosja. Początek o godzinie 17:00. Trasa przemarszu liczy około 2,5 kilometra. Rosyjscy kibice przejdą al. 3 Maja do mostu Poniatowskiego. Już po drugiej stronie Wisły skierują się bezpośrednio na Stadion Narodowy. Marsz potrwa ok. półtorej godziny. *Nie będzie uznany przez miasto jako oficjalne zgromadzene publiczne. *

Władze miasta spotkały się z przedstawicielami rosyjskich kibiców w sobotę, 9 czerwca. Uzgodniono miejsce zbiórki i trasę przejścia zorganizowanej grupy fanów z tego kraju na Stadion Narodowy. – Rosyjscy kibice, którzy w liczbie ok. pięciu tysięcy przejdą z centrum, mostem Poniatowskiego na Stadion Narodowy zapewnili, że przemarsz nie będzie miał charakteru manifestacji politycznej – poinformowała Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy. – Sympatycy piłki nożnej z gwizdkami, bębnami i barwami narodowymi chcą wspólnie dotrzeć na miejsce rozgrywania meczu.

– Będziemy obserwować, co się dzieje na trasie przejścia kibiców. Jeżeli dojdzie do naruszenia prawa, będą podejmowane działania policyjne – dodał Maciej Karczyński, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Na trasie przemarszu o spokój dbać będzie kilkuset policjantów prewencji i funkcjonariuszy w cywilu. Razem z marszem wyruszy także specjalna jednostka. Obawy są duże, zwłaszcza po incydencie we Wrocławiu, gdzie kibice pobili obsługę stadionu. Policjanci spodziewają się problemów zarówno ze strony rosyjskich, jak i polskich kibiców. Niektórzy z tych ostatnich uważają, że przemarsz jest zwyklą prowokacją, która ma rozzłościć Polaków. Organizatorzy marszu zapewniają jednak, że nie ma on nic wspólnego z polityką i mają nadzieję na spokojny przemarsz.

Jak będzie, przekonamy się już jutro. A Warszawie życzymy, aby kibicom obu stron nie puściły nerwy.

d3nes2o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nes2o