Trwa ładowanie...

Czy można grillować w parku?

Wspaniała pogoda zachęca do grillowania. Gdzie zrobimy to bez przeszkód?

Share
Czy można grillować w parku?
dxevfh8

Warszawiacy kochają grillować. Już w ten weekend można było spotkać grupki ludzi, które smażyły sobie kiełbaskę na świeżym powietrzu. Trudni się dziwić - pogoda jest wspaniała (i ma być coraz lepsza). Dobrze jest wiedzieć gdzie i jak można grillować w miejskich parkach. Brak tej wiedzy może skutkować mandatem - nawet do 500 zł.

Nie ma jednolitych przepisów, które określałyby warunki na jakich możemy grillować w Warszawie. Zanim zdecydujemy się zjeść kiełbasę pod chmurką warto dokładnie przeczytać regulamin parku, do którego się wybieramy. Są takie, w których jest to zabronione, jak w parku Sowińskiego, Łazienkach czy Moczydle. Na pewno nie można też robić tego w Parku Ujazdowskim i Ogrodzie Saskim.

W stolicy jest 75 parków i w większości z nich można grillować, tak jak w parku Skaryszewskim czy na Polu Mokotowskim. Większość parków podlega dzielnicom i to one ustalają zasady grillowania.

dxevfh8

Na pewno można grillować w następujących miejscach:
Park Bródnowski, Park Górczewska, Park Praski, Park Skaryszewski, Pole Mokotowskie, Kępa Potocka, plaża miejska na Saskiej Kępie, plaża miejska przy Stadionie Narodowym, plaża miejska przy ZOO. Wyznaczone miejsca posiadają: Las Młociński, Park Leśny Bemowo oraz Fort Bema.

Przydaje się też zdrowy rozsądek. Dobrze jest używać bezpieczniejszego grilla, tzw. zamkniętego, a* po imprezie dokładnie po sobie posprzątać.* Warto jest też dobrze wybrać miejsce. Dym lub zapach smażonego mięsa może przeszkadzać innym.

dxevfh8

Podziel się opinią

Share
dxevfh8
dxevfh8