Trwa ładowanie...

Czy w Warszawie powstanie snowpark?

Grupa warszawiaków chce, aby na Górce Szczęśliwickiej powstał park z prawdziwego zdarzenia dla fanów zimowych sportów! Rozmowy z administracją już trwają

Czy w Warszawie powstanie snowpark?
d47f372
d47f372

Entuzjaści jazdy na nartach oraz snowboardu od dawna mogą skorzystać z oferty Górki Szczęśliwickiej przy ul. Drawskiej 22. Ten pokryty igielitem stok ma prawie 75 m wysokości, a* trasa zjazdu wynosi 227 metrów.*Zjeżdża się z niego ze średnią prędkością 36 km/h. Na górce działają dwa wyciągi: talerzowy i krzesełkowy oraz rekreacyjna kolejka grawitacyjna. W ciągu godziny na szczyt może wjechać blisko dwa tysiące osób. Sztuczne naśnieżanie trasy jest możliwe dopiero, gdy temperatura spada poniżej zera.

Jednak miejsce to nie oferuje nic poza możliwością zjazdu z góry na dół. Z inicjatywą zmiany wizerunku tego miejsca wyszło Stowarzyszenie Snowpark dla Warszawy. Członkowie stworzyli wydarzenie na Facebooku , w którym zachęcają warszawiaków do podpisywania petycji w tej sprawie. Projekt stowarzyszenia zakłada m.in.* wydzielenie części stoku i stworzenie tam snowparku.*

Snowpark mógłby działać cały sezon zimowy. Stowarzyszenie podjęło się przygotowania i utrzymania snowparku. W planach jest ustawienie 5 przeszkód jibowych (prosty rail, rura PCV, rainbow, prosty box, wallride) oraz skoczni. Stowarzyszenie Snowpark dla Warszawy prowadzi już rozmowy z administracją górki.

d47f372

Stowarzyszenie nie zapomniało również o tych, którzy lubią na nartach pobiegać - gotowy jest już plan ścieżki biegowej wokół Górki Szczęśliwickiej. Trasa miałaby długość ponad jednego kilometra.

Koszt budowy snowparku wyniósłby ok. 30 tys. złotych. Jeżeli miasto nie będzie w stanie sfinansować projektu, stowarzyszenie planuje częściowo pokryć koszty z własnych środków, jak również poszukać sponsorów. Budowa powinna potrwać najwyżej kilka tygodni - freestyle'owcy mogliby skorzystać ze snowparku jeszcze w tym sezonie.

Każdy, kto chce wesprzeć inicjatywę stworzenia snowparku, może podpisać petycję . W sprawach związanych ze snowparkiem można kontaktować się ze Stowarzyszeniem pod adresem e-mail: snowpark.dla.warszawy@gmail.com .

d47f372
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47f372