Trwa ładowanie...

Czym kusi Rusałka?

Sprawdź co przyciąga warszawiaków na nadwiślańskie plaże.

Czym kusi Rusałka?
d3523af
d3523af

Plaża nieopodal ZOO zmieniła się w tym sezonie nie do poznania. A wszystko za sprawą pomysłu jednego z mieszkańców. Prysznice, stojaki rowerowe, żywa altana - to tylko niektóre z nowości na plaży Rusałka, popularnie zwanej też plażą ZOO. Dzięki lokalizacji, miejsce to może pochwalić się najpiękniejszą panoramą na Stare Miasto, a dzięki realizacji przez miasto projektu zgłoszonego w budżecie partycypacyjnym – jednym z najlepszych wyposażeń.

Niespotykane nowości

Zmiany widać już na wybrzeżu Helskim. Dojście na plaży zostało uporządkowane, wyrównane i utwardzone. Pojawiła się tablica informacyjna mówiąca o temperaturze powietrza i zasadach panujących na plaży. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest tutaj jednak żywa altana. Wiklinowe dzieło sztuki autorstwa Jacka Gądka od razu zaskarbiło sobie uznanie najmłodszych użytkowników plaży.

Innowacyjnością są również prysznice. Ich konstrukcja wpisuje się w plażowy krajobraz, a funkcjonalność zaskakuje. Wystarczy wspomnieć, że upalne dni jak teraz, prysznice wykorzystywane są również jako wodne kurtyny.

Plażowy jak kiedyś

Plaża jest na bieżąco monitorowana, również pod względem czystości. Na oku ma ją Plażowy. On też zajmuje się wypożyczaniem sprzętu rekreacyjnego, w tym koszy plażowych i cieszących się dużą popularnością leżaków „Wisła Warszawa”. Wypożyczalnia otwarta jest w dni powszednie od godziny 12.00 do 20.00, a w dni wolne od godziny 9.00 do 20.00.

d3523af

Nieopodal działa przystań promów ZTM oraz przystań małych łodzi pasażerskich Aquatica. Funkcjonuje też klub oraz park linowy. Udogodnieniem jest nowy pomost, który ułatwia korzystanie z usług żeglugowych. Projekt rewitalizacji Rusałki zrealizował Zarząd Mienia m.st. Warszawy. ZMW czuwa również nad innymi plażami miejskimi, którymi stolica może szczycić się w całej Europie.

Piaszczysta Warszawa

Najpopularniejszą plażą jest tzw. Poniatówka. Znajduje się, podobnie jak Rusałka, po prawej stronie rzeki, tyle że nieopodal Mostu Poniatowskiego i Stadionu Narodowego. Tradycje tego miejsca sięgają jeszcze międzywojnia. Na nowo plaża odżyła pięć lat temu. Dziś co dzień odwiedzają ja tysiące osób, które mogą korzystać m.in. z grilli, palenisk, hamaków czy leżaków. Można tu też pograć w siatkówkę i przetańczyć noc na plenerowych imprezach w pobliskich klubokawiarniach. Działa też przystań promów i łodzi rekreacyjnych oraz wypożyczalnia kajaków.

Dalej na południe, na wysokości Saskiej Kępy zlokalizowana jest Plaża Saska. To miejsce dedykowane jest przede wszystkim wypoczynkowi i rodzinnej rekreacji. Na miejscu, poza wypożyczalnią sprzętu dostępne sa m.in. boiska do siatkówki i plac zabaw. Działa też przytań, z której promem można przeprawić się na kolejną plażę – przy Płycie Desantu. To najmniejsza plaża Warszawy, ale z racji położenia przy Porcie Czerniakowskim, największym z pomostów i popularnych klubach, obfitująca w atrakcje.

Najbardziej kameralny charakter ma druga plaża lewego brzegu – żoliborska. Osadzona na piaszczystej skarpie wśród zieleni wyposażona jest m.in. w grille, pomost, plac zabaw. Działa też wypożyczalnia sprzętu oraz, również kameralna klubokawiarnia. Poza plażami na centralnym odcinku miasta działa też plaża na Białołęce. Podobnie, jak żoliborska ma ona charakter dzielnicowy.

d3523af
d3523af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3523af