Trwa ładowanie...

Daimler i Fiat walczą o wielomilionowy kontrakt w stolicy

System wypożyczalni samochodów miejskich ma ruszyć już w przyszłym roku!

Share
Daimler i Fiat walczą o wielomilionowy kontrakt w stolicy
d3uk1q2

O systemie wypożyczalni samochodów Car2go, podobnego do rowerowego Veturilo pisaliśmy już na początku tego roku . Na warszawskie ulice chciała go wprowadzić firma Mercedes. System miał być banalnie prosty i nawet łatwiejszy w obsłudze od wypożyczalni veturilo. Jak się jednak okazuje, Mercedes nie jest jedyną firmą, która chce zaoferować miejski carsharing.

Według "Rzeczpospolitej" walka o miejski kontrakt będzie się toczyć między dwoma modelami (i firmami). Pierwszy to dwumiejscowy Smart od Daimler AG (który jest właścicielem m.in. mercedesa), druga propozycja to Enjoy firmy Fiat, oferującej popularną "pięćsetkę" (oba modele na zdjęciu poniżej). ****

Kontrakt na miejski samochód ma być wart kilkanaście milionów złotych. Jak czytamy w serwisie Biztok.pl , przetarg rozpisany zostanie do końca tego roku, a pieniądze wyłożyć ma - w zależności od przyjętego systemu - miasto albo inwestor. - Jeśli to Warszawa zdecyduje się na drugie rozwiązanie, publiczna wypożyczalnia aut będzie jedynym rodzajem komunikacji miejskiej, do której nie trzeba będzie dopłacać. - pisze w serwisie Sebastian Ogórek.

d3uk1q2

Ratusz liczy, że dzięki carsharingowi zmniejszą się korki i zwolnią miejsca parkingowe. Mieszkańcy, poruszający się takimi pojazdami będą mogli bezpłatnie parkować i poruszać się buspasami! Takie systemy działają już w wielu miastach na świecie. W Berlinie i Amsterdamie skorzystamy z Car2Go, w Mediolanie czy Rzymie - z Enjoy.

Ceny nie są jeszcze znane. Jeśli wypożyczalnie będą podobne do tych, oferowanych w innych miastach, płacić się będzie w systemie minutowym.

Wkrótce dowiemy się, do którego z aut wejdą warszawiacy. Który byście wybrali?

*Przeczytajcie też: Mieszkańcy Moskwy zarabiają więcej od warszawiaków! *

d3uk1q2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uk1q2
d3uk1q2