Trwa ładowanie...

Darmowy internet dla mieszkańców Wawra

Warszawska dzielnica została przyłączona do miejskiej sieci Wi-Fi

Darmowy internet dla mieszkańców Wawra
dp674fa
dp674fa

Mieszkańcy, w tym szczególnie uczniowie wawerskich szkół, mogą korzystać z dostępu w specjalnie do tego wyznaczonych 15 lokalizacjach. Przyłączenie do miejskiej sieci daje także szansę na redukcje kosztów usług teleinformatycznych ponoszonych przez wawerskiej szkoły i instytucje.

- Przyłączenie 15 placówek w dzielnicy do miejskiego Internetu otwiera przed nimi możliwość rezygnacji z usług dotychczasowego operatora telekomunikacyjnego – mówi zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Adam Godusławski. - Dzięki temu będą w stanie znacząco obniżyć koszty opłat usług teleinformatycznych - dodaje wiceburmistrz.

Koszty funkcjonowania bezprzewodowego Internetu pokrywa Urząd Miasta. Dzielnica pokryła jedynie koszty urządzeń niezbędnych do uruchomienia bezprzewodowej sieci. Koszt wdrożenia programu „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy” wyniósł prawie 450 tys. zł., 85 proc. tej kwoty zostanie sfinansowane ze środków europejskich.
Wawerska sieć to internet radiowy, z którego można korzystać po dokonaniu autoryzacji, ma zasięg o średnicy 300 metrów.

HotSpoty znalazły się w 12 wawerskich szkołach, na terenie basenu wawerskiego Ośrodka Sporu i Rekreacji, dzielnicowym Ośrodku Pomocy Społecznej i w okolicach boiska OSiR przy ul. Włókienniczej.

W Warszawie z miejskiej sieci Wi-Fi można korzystać od prawie 3 lat w ponad 150 HotSpotach, które rozmieszczone są w najbardziej atrakcyjnych miejscach pod względem turystycznym.

dp674fa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp674fa