Trwa ładowanie...

DEMONY: wernisaż prac Krzysztofa Linnike (ZDJĘCIA)

Otwarcie wystawy odbyło się wczoraj sali wystawowej Teatru Druga Strefa!

DEMONY: wernisaż prac Krzysztofa Linnike (ZDJĘCIA)
d7p9j1r
d7p9j1r

Wczoraj odwiedziliśmy Teatr Druga Strefa na Mokotowie, aby obejrzeć prace warszawskiego grafika, Krzysztofa Linnike. Mimo niekorzystnej pogody na wydarzenie przybyło sporo zainteresowanych.

-W moich pracach widoczne jest zainteresowanie sztuką etniczną, mitologią, ikonografią i symbolizmem. - opowiada nam Krzysztof Linnike. -Można doszukać się elementów pochodzących zarówno z kultury europejskiej jak również kultur obu Ameryk. Część prac inspirowana jest kulturą Majów i Azteków.

Grafiki tego artysty umożliwiają pobudzanie wyobraźni. Można doszukać się podobieństw z testem Rorschacha zwanym inaczej testem plam atramentowych na podstawie którego wnioskuje się o nieświadomych treściach psychicznych i cechach osobowości. Rysunki Linnike stanowią grę z wyobraźnią odbiorcy. Nie wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka. Wraz z czasem poświęconym na analizę będą ukazywały nowe symbole i elementy.

Wystawę można oglądać do końca lutego w Teatrze Druga Strefa, ul. Magazynowa 14A. MAPA

d7p9j1r

Zapraszamy również na kolejny wernisaż tego artysty, który odbędzie się już w piątek 1 lutego 2013 r. w kawiarni 4Pokoje (ul. Wileńska 19) na warszawskiej Pradze. * Dowiedz się więcej*

...................................................................................................

Krzysztof Linnike jest politologiem i antropologiem, grafikiem i ilustratorem. Jest absolwentem POA „Nowolipki” – pracownia ceramiki artystycznej. Z wyróżnieniem ukończył podyplomowe studia menedżerskie dla twórców artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania UW.

Prowadził dwuletnie badania naukowe poświęcone kulturze duchowej ukraińskich Karpat. Zajmował się tematyką magii ludowej, a w szczególności snów i symboli sennych na terenie Bojkowszczyzny. Badania terenowe stały się inspiracją dla powstania pierwszego cyklu prac poświęconemu karpackim czarownicom.

d7p9j1r

Od wielu lat zapoznaje się z różnymi technikami pracy z umysłem i medytacją. Doświadczenia z tym związane stanowią inspirację do części jego prac. Na swoim koncie ma kilka wystaw indywidualnych.

Publikował w prasie m.in. w ogólnopolskiej gazecie „Metro”. Współpracował z Telewizją Polską. Stworzył własny projekt graficzny „Polskie diabły ludowe” w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Przygotował opracowanie graficzne i ilustracje do książki „Asatoma Sat Gamaya” wydanej w 2012 w Niemczech.

Wystawy indywidualne:

d7p9j1r

2010 - Państwowe Ognisko Artystyczne i Galeria „Nowolipki”, Grafika, Warszawa
2011 - Ośrodek Kultury „Forma”, „Anioły. Los(t) Angeles de Linnikes”, Warszawa
2011 - Belarusian House / Беларускі Дом, “Game of Imagination / гульні ў уяўленне",
Bыстава графікі Кшыштафа Лінніке, Warszawa
2011 - Znośna Lekkość Bytu, "Imaginarium - w świecie wyobraźni", Warszawa
2012 - Państwowe Ognisko Artystyczne i Galeria „Nowolipki”, Prace zebrane, Warszawa
2012 - Znośna Lekkość Bytu, Grafiki, Warszawa
2012 - OEK Sadyba, "Fantasmagorium", Warszawa

d7p9j1r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7p9j1r