Trwa ładowanie...
d3c7fu5

Deszcz zalał Warszawę. Nieczynne dwie stacje metra, sporo utrudnień na ulicach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Deszcz zalał Warszawę. Nieczynne dwie stacje metra, sporo utrudnień na ulicach
d3c7fu5

Utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców Warszawy w związku z nocnymi i porannymi ulewami. Dwie stacje metra na I linii zostały czasowo wyłączone z ruchu.

- Zamknięta jest stacja metra Stokłosy i Imielin. Natomiast udostępniona została już stacja Ursynów, która od godziny piątej była wyłączona z ruchu.Służby porządkowe usuwają wodę z przejść podziemnych i peronów- poinformował rano Paweł Siedlecki z biura prasowego Warszawskiego Metra. Uruchomiono linię zastępczą "Z", która jeździ od stacji metra Kabaty do Metra Wilanowska.

Rzecznik dodał, że przez stacje Imielin i Stokłosy pociągi przejeżdżają bez zatrzymywania. O godz. 7.42 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że utrudnienia w metrze się zakończyły, a pociągi zatrzymują się na wszystkich stacjach.

d3c7fu5

Ze względu na opady deszczu podtopione są też niektóre ulice Warszawy. W Wielu miejscach tutworzyły się gigantyczne kałuże, nie pozwalające przejechać kierowcom, na dużej części warszawskich ulic utworzyły sie korki.

Trwa usuwanie skutków opadów. Na trasach linii autobusowych, tramwajowych i kolejowych występują utrudnienia w ruchu. W związku z zablokowanym przejazdem w Al. Gen. Sikorskiego wystąpiły utrudnienia w kursowaniu autobusów linii 108, 148, 166, 185, 189, 195, 402, 503. Autobusy kierowane są Al. Wilanowską - Sobieskiego z pominięciem Al. Gen. Sikorskiego oraz Św. Bonifacego na odc. Sobieskiego - Al. Gen. Sikorskiego

Od rana w środę strażacy w Warszawie interweniowali ponad 170 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych piwnic, garaży oraz ulic głównie na Ursynowie, w Wawrze oraz Rembertowie. Utrudnienia występują m.in. na ulicach: Diamentowej, Teligi, Śródziemnomorskiej.
Na ulicach Warszawy ze skutkami ulewy walczyło 30 zastępów straży pożarnej.

W Warszawie i w powiatach: piaseczyńskim, otwockim oraz mińskim interweniowali ponad 350 razy. Zgłoszenia dotyczyły zalanych piwnic, garaży oraz ulic głównie na Ursynowie, w Wawrze oraz Rembertowie.

d3c7fu5

- Strażacy wypompowali wodę z Centrum Onkologii oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Nie miało to wpływu na funkcjonowanie tych placówek - powiedział mł. kpt. Nikodem Kiełbowicz z warszawskiej straży pożarnej.

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi utrudnienia występują także na trasie S2. Zablokowane są zjazdy z S79 na S2 w kierunku ul. Puławskiej oraz zjazd z S2 na S79 w kierunku lotniska Chopina.

Tylko na Mazowszu strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń ponad 400 razy. Najczęściej usuwali z dróg powalone drzewa, wypompowywali wodę z piwnic i zabezpieczali zerwane dachy. Duże szkody wyrządził towarzyszący burzom wiatr, który zerwał lub uszkodził dachy na 170 budynkach, w tym 45 budynkach mieszkalnych.

IAR/PAP

Przeczytajcie też: Zbiórka na hostel interwencyjny LGBT. Jest zagrożony zamknięciem

d3c7fu5

Podziel się opinią

Share

d3c7fu5

d3c7fu5