Trwa ładowanie...
dmr4ceo

Długo wyczekiwana inwestycja na finiszu

Koszt inwestycji to blisko 74 miliony złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Długo wyczekiwana inwestycja na finiszu
dmr4ceo

Budowa tunelu w warszawskim Wawrze jest na ostatniej prostej. Tunel pod torami kolejowymi powstaje w ciągu ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej. Kierowcy mają nim pojechać pod koniec listopada. Długość budowanego odcinka wynosi 830 m, z czego 560 m po nowym śladzie, w tym tunel.

Tunel będzie mieć 80 metrów długości. Powstaną dwa podziemne przejścia dla pieszych – przy stacji kolejowej Międzylesie i przy Urzędzie Dzielnicy. Oprócz tego inwestor buduje prawie kilometrowy odcinek nowej drogi.

Nie będzie opóźnień

dmr4ceo

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz przekonuje, że opóźnień nie będzie. - To już praktycznie prace wykończeniowe. Tunel jest gotowy. Oczywiście wymaga jeszcze położenia wszystkich warstw drogowych i "okładzin" w środku tunelu, jednak najtrudniejsze prace sa już poza nami - mówi w RDC wiceprezydent Warszawy.

Kierownik budowy, Łukasz Kukuryka, wyjaśnia, jak będzie wyglądał przejazd. - Jest to tunel, który będzie mieć po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Będzie pozwalał na bezkolizyjny przejazd pod torami. W ramach przejścia podziemnego P1, częściowo poprowadzona zostanie ścieżka rowerowa, następnie zamontowane zostaną windy - tłumaczy Kukuryka.

Koszt inwestycji to blisko 74 miliony złotych.

Źródło: (rdc/pap)

dmr4ceo

Przeczytaj też: "Żenada na całego!". Warszawska pisarka o sporze wokół apelu smoleńskiego

dmr4ceo

Podziel się opinią

Share
dmr4ceo
dmr4ceo