Trwa ładowanie...

Długo wyczekiwana inwestycja na finiszu

Koszt inwestycji to blisko 74 miliony złotych.

Share
Długo wyczekiwana inwestycja na finiszu
de3lmrd

Budowa tunelu w warszawskim Wawrze jest na ostatniej prostej. Tunel pod torami kolejowymi powstaje w ciągu ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej. Kierowcy mają nim pojechać pod koniec listopada. Długość budowanego odcinka wynosi 830 m, z czego 560 m po nowym śladzie, w tym tunel.

Tunel będzie mieć 80 metrów długości. Powstaną dwa podziemne przejścia dla pieszych – przy stacji kolejowej Międzylesie i przy Urzędzie Dzielnicy. Oprócz tego inwestor buduje prawie kilometrowy odcinek nowej drogi.

Nie będzie opóźnień

Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz przekonuje, że opóźnień nie będzie. - To już praktycznie prace wykończeniowe. Tunel jest gotowy. Oczywiście wymaga jeszcze położenia wszystkich warstw drogowych i "okładzin" w środku tunelu, jednak najtrudniejsze prace sa już poza nami - mówi w RDC wiceprezydent Warszawy.

de3lmrd

Kierownik budowy, Łukasz Kukuryka, wyjaśnia, jak będzie wyglądał przejazd. - Jest to tunel, który będzie mieć po 2 pasy ruchu w każdym kierunku. Będzie pozwalał na bezkolizyjny przejazd pod torami. W ramach przejścia podziemnego P1, częściowo poprowadzona zostanie ścieżka rowerowa, następnie zamontowane zostaną windy - tłumaczy Kukuryka.

Koszt inwestycji to blisko 74 miliony złotych.

Źródło: (rdc/pap)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
de3lmrd

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de3lmrd
de3lmrd