Trwa ładowanie...

Do teatru za 400 groszy! Wyjątkowa okazja

W Warszawie do akcji włączy się 12 placówek.

Do teatru za 400 groszy! Wyjątkowa okazja
d3ccirj
d3ccirj

90 teatrów z 39 polskich miast zaprezentuje spektakle, na które wstęp kosztować będzie symboliczne 400 groszy. Sprzedaż biletów w ramach akcji "Bilet za 400 groszy" rozpocznie się w sobotę w teatrach, które biorą udział w obchodach "Dnia Teatru Publicznego". W Warszawie do akcji włączy się 12 placówek.

Świętowanie II Dnia Teatru Publicznego odbędzie się 21 maja w teatrach w całym kraju. Sprzedaż biletów w specjalnej cenie 400 groszy jest nawiązaniem do 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare'a, która przypada w tym roku.Jak zastrzegają organizatorzy, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Sprzedaż prowadzona będzie wyłącznie w kasach teatrów, które przyłączyły się do akcji; udział weźmie 90 teatrów publicznych z 39 miast w Polsce. 21 maja zagrają one łącznie 107 spektakli.

- Zależało i zależy nam na tym, aby widzowie przypomnieli sobie, także symbolicznie, którędy wiedzie droga do teatru oraz aby dla wszystkich "droga do biletu" była podobna. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę, która dla teatrów będzie intensywnym dniem pracy, ale wielu widzom da szansę na pojawienie się przed kasą teatru - tłumaczy Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, pomysłodawcy i koordynatora akcji. - W ubiegłym roku bilety sprzedawały się błyskawicznie. Pospolite ruszenie do teatru: na to liczymy także w tym roku - dodaje.

Jak zaznacza, celem akcji jest nie tylko uczczenie "Dnia Teatru Publicznego". - Ma zwrócić uwagę, że bez finansowego wsparcia z publicznych pieniędzy, a więc z pieniędzy nas wszystkich, polski teatr publiczny, jako idea i jako konkretne miejsca na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć - dodaje Buchwald.

W tym roku zaproszenie do widowni za pośrednictwem krótkich filmów umieszczanych na portalach społecznościowych w sieci, skierowali nie tylko aktorzy, ale także przedstawiciele rzemieślniczych zawodów teatralnych. - Chcieliśmy, w ten symboliczny sposób, zwrócić uwagę na ich pracę - tłumaczy Buchwald.

d3ccirj

- Dostęp do kultury jest szalenie ważny, są całe rzesze osób wykluczonych z kultury ze względów ekonomicznych, ceny biletów dla wielu bywają barierą nie do pokonania. Cieszę się z tak licznego udziału warszawskich teatrów w akcji, bo to zaproszenie widowni, której bardzo potrzebujemy" - ocenia Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury m. st. Warszawy.

Warszawska edycja "Dnia Teatru Publicznego"

W Warszawie w akcję włączyło się 12 teatrów. Publiczność będzie mogła zobaczyć takie spektakle, jak:

W Teatrze Kwadrat, "Godzinka spokoju", godz. 19.00
W Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza, "Twoje i Moje", godz. 19.00
W Teatrze Guliwer, "Planeta Football", godz. 17.30
W Teatrze Lalka, "Odyseja", godz. 17:30
W Teatrze Dramatycznym, "W imię Jakuba S", "RED" i "Obrzydliwcy", godz. 19.00, 19.30
W Teatrze Powszechnym, "Lalka. Najlepsze przed nami", godz. 19.00
W Teatrze Narodowym, "Kotka na gorącym blaszanych dachu", godz. 16.00
W Teatrze Współczesnym, "Hamlet", godz. 18.30
W Teatrze Ochoty, "Tajemniczy klient", godz. 19.30
W Teatrze Rampa, "Rapsodia z Demonem", godz. 15.00
W Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana, "Król Lear", godz. 19.00
W Teatrze Syrena, "Hallo Szpicbródka", godz. 19.00

W ramach drugiej edycji akcji biletu za grosze - w ubiegłym roku bilet kosztował 250 groszy, z okazji 250-lecie Teatru Publicznego w Polsce - zaprezentowane zostaną także spektakle, które cieszyły się w minionych sezonach dużą popularnością, czy zostały nagrodzone na festiwalach, m.in. "Car Samozwaniec" w reżyserii Jacka Głomba (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy), "Billy Elliot" Michała Znanieckiego (Teatr Rozrywki w Chorzowie). Fani opery będą mogli wybierać między takimi spektaklami jak "Madame Butterfly" Opery Śląskiej w Bytomiu, "Potępienie Fausta" Opery Novej w Bydgoszczy czy "Eugeniusz Oniegin" poznańskiego Teatru Wielkiego. W ofercie znajdą się także spektakle dla dzieci.

d3ccirj

Pełna lista przedstawień, biorących udział w akcji "Bilet za 400 groszy" dostępna jest na *TUTAJ *

Źródło: (PAP)

d3ccirj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ccirj