Trwa ładowanie...
d6yh7g2

Do Warszawy przybędzie dłoń św. Spirydona!

"Modlitwy do niego owocują licznymi cudami również w dzisiejszych czasach"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do Warszawy przybędzie dłoń św. Spirydona!
d6yh7g2

*Mieszcząca się na Pradze Północkatedra prawosławna św. Marii Magdaleny, sprowadza z Grecji relikwie św. Spirydona. Do stolicy przyleci dłoń świętego. Uroczystości i nabożeństwa z tym związane odbędą się 15 i 16 sierpnia.*

Relikwie świętego na stałe przebywają na greckiej wyspie Korfu. Do 1984 r. znajdowało się tam ciało świętego, jednak bez prawej dłoni, którą oddzielono kilka wieków wcześniej. Za pontyfikatu śp. Jana Pawła II, Kościół Rzymski przekazał tę część greckiej metropolii.

15 sierpnia dłoń przybędzie do Warszawy. - Po prawie 30 latach od przekazania relikwii świętego pierwszych wieków chrześcijaństwa przez Papieża – Polaka, przybędą one do jego Ojczyzny - powiedziano WawaLove.pl w sekretariacie katedry prawosławnej na Pradze.

d6yh7g2

Jak usłyszeliśmy, w sobotę, około godz. 20:30 dłoń Spirydona przybędzie do stolicy, ok. 21.30 nastąpi powitanie oraz krótkie nabożeństwo w katedrze św. Marii Magdaleny. Następnego dnia, już o 6.30 rano, relikwia zostanie udostępniona wszystkim chętnym. O 7.00 odbędzie się liturgia, uroczyste nabożeństwo przewidziane jest na godz. 10.00. O 15.30 nastąpi liturgia pożegnalna i dłoń pojedzie dalej, do Jabłonny.

Prawosławni Słowianie czczą tego świętego od wielu wieków. Według informacji, jakie podaje cerkiew, Święty za życia uzdrawiał chorych, poskramiał żywioły, wskrzeszał zmarłych, pomagał potrzebującym, wypędzał demony, a także niszczył pogańskich bożków. Według duchownych, modlitwy do niego owocują licznymi cudami również w dzisiejszych czasach.

Cerkiew zaprasza wszystkich wiernych Kościoła rzymskokatolickiego do włączenia się do modlitw i adoracji tej szczególnej świętości. Świątynia mieści się przy alei Solidarności 52, tuż przy stacji metra Dworzec Wileński.

Zobaczcie też: Warszawa okresu I wojny na zdjęciach*lotniczych [GALERIA]*

d6yh7g2

Podziel się opinią

Share
d6yh7g2
d6yh7g2