Trwa ładowanie...

Dodatkowe tramwaje i nowe buspasy

Kolejne zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej po pożarze Mostu Łazienkowskiego
Share
Dodatkowe tramwaje i nowe buspasy
d2ks3ko

Od czwartku 19 lutego zwiększy się liczba tramwajów kursujących w al. Waszyngtona oraz w Alejach Jerozolimskich. Linia 77 będzie jeździła dużo częściej, będzie również kursowała przez cały dzień i we wszystkie dni tygodnia.

Przeczytajcie też: Rzeczniczka rządu: Pani premier bierze pod uwagę pomoc dla Warszawy

Po zamknięciu mostu Łazienkowskiego tramwaje kursujące al. Waszyngtona i przez most Poniatowskiego stały się bardzo popularne wśród warszawiaków. Dla wielu pasażerów, również dla tych którzy przesiedli się z samochodów, stały się teraz podstawowym środkiem transportu.

d2ks3ko

Linia 77 pojedzie częściej

Z tego powodu Zarząd Transportu Miejskiego zadecydował o wzmocnieniu linii 77. Obecnie linia kursuje wyłącznie w godzinach szczytu z częstotliwością co 10 minut. Od 19 lutego linia będzie kursowała z maksymalną częstotliwością – na przystanki będzie podjeżdżała co 4 minuty w godzinach szczytu i co 7,5 minuty poza szczytem. Ponadto stanie się również linią kursującą przez cały dzień oraz we wszystkie dni tygodnia.

Likwidacja linii 8

Wzmocnienie oraz wydłużenie godzin funkcjonowania linii wymaga zaangażowania dodatkowej liczby tramwajów. Tramwaje Warszawskie osiągnęły obecnie już górną granicę swoich zdolności przewozowych. Dlatego też podjęta została decyzja o wcześniejszej likwidacji linii 8. Jej likwidacja została początkowo zaplanowana wraz z uruchomieniem centralnego odcinka II linii metra. W obecnej sytuacji nastąpi to po prostu wcześniej.

d2ks3ko

Na lewym brzegu Wisły linię numer 8 skutecznie zastępuje nowa linia 11 dowożąca do ronda Daszyńskiego i ronda ONZ. Mieszkańcy Jelonek, którzy korzystają z linii 8 w dojeździe do al. Jerozolimskich, mogą korzystać z linii 26 z przesiadką do linii 24 na przystanku Zajezdnia Wola (na jednym przystanku).

Żeby zastąpić brak linii 8 na prawym brzegu Wisły, od 19 lutego zostanie skorygowana trasa linii 22. Zamiast do Dworca Wschodniego tramwaje tej linii będą z al. Zielenieckiej skręcały w prawo i ul. Zamoyskiego i Grochowską będę dojeżdżały do ronda Wiatraczna.

Będą nowe buspasy

Na razie autobusy komunikacje miejskiej utykają w korkach na trasach objazdowych. Dlatego w najbliższy weekend ratusz postara się wyznaczyć nowe buspasy w stolicy. Jeden ma powstać w Al. Jerozolimskich od ronda de Gauille'a do zjazdu na Wał Miedzeszyński i dalej na samym Wale aż do Trasy Łazienkowskiej. Buspas miałby powstać na tej trasie w obu kierunkach.

d2ks3ko

Przeczytajcie też: Zamknięty most Łazienkowski – zmiany w komunikacji [MAPA]

d2ks3ko

Podziel się opinią

Share
d2ks3ko
d2ks3ko