Trwa ładowanie...
d18d803

Dokonał okrutnej zbrodni. Dziś rusza proces Kajetana P.

Nazwali go "Hannibalem z Żoliborza". Kajetan P. został oskarżony o zamordowanie Katarzyny J., lektorki języka włoskiego, której ciało później rozczłonkował. Dziś rusza jego proces.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kajetan P.
Kajetan P. (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d18d803

Według pierwszego zespołu biegłych psychiatrów i psychologów Kajetan P. był niepoczytalny, jednak eksperci nie byli jednogłośni. Drugi zespół biegłych uznał, że P. cierpi na pewne zaburzenia, ale nie miał zniesionej poczytalności, dlatego można postawić go przed sądem.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie 27 lutego 2016 postawiła P. zarzut zabójstwa. Oskarżony przyznał się do winy, a jego zeznania były zbieżne z materiałem dowodowym. "Hannibalowi z Żoliborza" grozi dożywocie.

Brutalna zbrodnia Kajetana P.

Do makabrycznej zbrodni doszło na początku 2016 roku.

d18d803

W jednym z mieszkań na warszawskim Żoliborzu, wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone. Odciętą głowę odnaleziono w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w lokalu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.

Zamordowana przez Kajetana P. 30-letnia kobieta była nauczycielką języka włoskiego. Mężczyzna zapakował ciało Katarzyny J. do worka i przewiózł taksówką do wynajętego lokalu przy ul. Potockiej. Gdy kierowca zwrócił uwagę na sączącą się z worka krew, 27-latek miał stwierdzić, że przewozi "tuszę dzika".

Młody bibliotekarz uciekając, chciał dostać się do Tunezji. Przez Niemcy i Włochy dotarł na Maltę, gdzie został zatrzymany.

d18d803

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Kłótnia przed Sejmem. "Nie zgadzam się ze strajkiem podłogowym"

d18d803

Podziel się opinią

Share
d18d803
d18d803