Trwa ładowanie...

Dokumentacja projektowa Trasy Krasińskiego będzie zaktualizowana

O zwycięzcy przetargu poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Dokumentacja projektowa Trasy Krasińskiego będzie zaktualizowana
d12n6bb
d12n6bb

Firma Mosty Katowice wygrała przetarg na aktualizację dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na budowę Trasy Krasińskiego, wraz z mostem przez Wisłę. Firma zaproponowała cenę prawie 6 mln zł - poinformował w piątek Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. W przetargu wpłynęło 13 ofert. Wybrany wykonawca będzie miał za zadanie zaktualizować istniejącą dokumentację Trasy Krasińskiego od pl. Wilsona do ul. Matki Teresy z Kalkuty. Termin realizacji zadania został określony na 31 października 2016 r., ale Mosty Katowice zaproponowały skrócenie terminu o trzy miesiące, czyli do 31 lipca 2016 r. - podał w piątek na swojej stronie ZMiD.

- Wykonawca prac budowlanych zostanie wybrany w oddzielnym przetargu - wyjaśniła z rozmowie z PAP rzeczniczka ZMiD Małgorzata Gajewska. Budowa trasy została podzielona na dwa etapy: najpierw będzie budowany fragment od pl. Wilsona do ul. Jagiellońskiej wraz z mostem drogowo-tramwajowym, a następnie odcinek od ul. Jagiellońskiej do ul. Matki Teresy z Kalkuty, z wiaduktem nad torami kolejowymi. Pierwotny projekt budowy Trasy Krasińskiego powstał w 2009 r. ZMiD będzie gotowy do ogłoszenia przetargu na wykonawcę budowy w 2017 r. - powiedziała Gajewska. Szacuje się, że budowa może potrwać dwa i pół, trzy lata. Na razie nie ma oficjalnego terminu.

- Koszt budowy pierwszego etapu inwestycji to ok. 600 mln zł, a drugiego ok. 500 mln zł - powiedziała rzeczniczka ZMiD. Na moście mają być po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i osobno torowisko tramwajowe, a także ścieżki rowerowe oraz chodniki po obydwu stronach.

d12n6bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12n6bb