Trwa ładowanie...
d12kye3

Donice znikają ze Świętokrzyskiej. Trafią m.in. na peryferie

Już niebawem centrum miasta znacznie się zazieleni! Ruszyły prace na Świętokrzyskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donice znikają ze Świętokrzyskiej. Trafią m.in. na peryferie
d12kye3

Z ulicy Świętokrzyskiej i pl. Powstańców Warszawy znikają donice. Już wkrótce zaczną rosnąć tam prawdziwe drzewa, a cała okolica mocno się zazieleni.

Krajobraz w centrum Warszawy znacznie się zmienia. Drogowcy niedawno rozpoczęli prace porządkowe na pl. Powstańców Warszawy. Na początek wywożone są donice, które zdecydowanie nie przypadły do gustu mieszkańcom stolicy. W sumie jest ich prawie 200. Trafią do różnych miejsc na terenie całej Warszawy.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, wśród lokalizacji, w których pojawią się przeniesione donice są m.in. skwer koło Kina Iluzjon na Mokotowie, osiedle Stara Miłosna w Wesołej , ul. Kondratowicza na Bródnie, a także park na Jazdowie. Tylko w tym ostatnim miejscu ma stanąć kilkanaście donic.

d12kye3

Zielona łąka i trampoliny

A co zastąpi donice na pl. Powstańców i na Świętokrzyskiej? Prawdziwa zieleń! Za blisko 6 mln zł ZDM posadzi wzdłuż Świętokrzyskiej 190 platanów i cztery graby. Drzewa będą miały 8-9 metrów wysokości i obwód pnia 30-35 cm. Natomiast na samym placu powstanie zielona łąka kwietna, obsadzoną tysiącami kwiatów i bylin.

To jednak nie wszystko. Na placu pojawi się też ponad tysiąc krzewów wierzby purpurowej i wierzby rokity, a także 25 lip srebrzystych. Wśród dodatkowych atrakcji mają być również m.in. instrumenty muzyczne i trampoliny. Powstanie też system zraszaczy, rozpylających wodną mgiełkę podczas upałów. Efekty prac będzie można podziwiać już w maju tego roku.

O szczegółowych zmianach w ramach projektu "Zielona Świętokrzyska" pisaliśmy już wcześniej na portalu Wawalove.pl. Można się z nimi zapoznać tutaj .

d12kye3

Źródło: Gazeta Wyborcza/ZDM/FB/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Pijani rodzice na spacerze z 3-miesięcznym dzieckiem

d12kye3

Podziel się opinią

Share

d12kye3

d12kye3