Trwa ładowanie...

Donice znikają ze Świętokrzyskiej. Trafią m.in. na peryferie

Już niebawem centrum miasta znacznie się zazieleni! Ruszyły prace na Świętokrzyskiej.

Donice znikają ze Świętokrzyskiej. Trafią m.in. na peryferie
d4b7oxy
d4b7oxy

Z ulicy Świętokrzyskiej i pl. Powstańców Warszawy znikają donice. Już wkrótce zaczną rosnąć tam prawdziwe drzewa, a cała okolica mocno się zazieleni.

Krajobraz w centrum Warszawy znacznie się zmienia. Drogowcy niedawno rozpoczęli prace porządkowe na pl. Powstańców Warszawy. Na początek wywożone są donice, które zdecydowanie nie przypadły do gustu mieszkańcom stolicy. W sumie jest ich prawie 200. Trafią do różnych miejsc na terenie całej Warszawy.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, wśród lokalizacji, w których pojawią się przeniesione donice są m.in. skwer koło Kina Iluzjon na Mokotowie, osiedle Stara Miłosna w Wesołej , ul. Kondratowicza na Bródnie, a także park na Jazdowie. Tylko w tym ostatnim miejscu ma stanąć kilkanaście donic.

Zielona łąka i trampoliny

A co zastąpi donice na pl. Powstańców i na Świętokrzyskiej? Prawdziwa zieleń! Za blisko 6 mln zł ZDM posadzi wzdłuż Świętokrzyskiej 190 platanów i cztery graby. Drzewa będą miały 8-9 metrów wysokości i obwód pnia 30-35 cm. Natomiast na samym placu powstanie zielona łąka kwietna, obsadzoną tysiącami kwiatów i bylin.

To jednak nie wszystko. Na placu pojawi się też ponad tysiąc krzewów wierzby purpurowej i wierzby rokity, a także 25 lip srebrzystych. Wśród dodatkowych atrakcji mają być również m.in. instrumenty muzyczne i trampoliny. Powstanie też system zraszaczy, rozpylających wodną mgiełkę podczas upałów. Efekty prac będzie można podziwiać już w maju tego roku.

d4b7oxy

O szczegółowych zmianach w ramach projektu "Zielona Świętokrzyska" pisaliśmy już wcześniej na portalu Wawalove.pl. Można się z nimi zapoznać tutaj .

Źródło: Gazeta Wyborcza/ZDM/FB/Wawalove.pl

d4b7oxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b7oxy