Trwa ładowanie...
d25o9w4

Dopisz się do spisu wyborców przed II turą

Wymówka pod tytułem "nie będzie mnie w Warszawie" nie ma zastosowania
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dopisz się do spisu wyborców przed II turą
d25o9w4

Po niedzielnej debacie Bronisław Komorowski vs. Andrzej Duda emocje wśród wyborców nadal rosną. Obywatele będą mogli je dobrze spożytkować idąc do urn 24 maja podczas II tury wyborów prezydenckich. W trakcie ostatniej konfrontacji obaj kandydaci namawiali widzów do wypełnienia obywatelskiej powinności oddania głosu. Wymówka pod tytułem "nie będzie mnie w Warszawie" nie będzie miała zastosowania.

Każdy kto wyjedzie ze stolicy, ale mimo to zechce wziąć udział w II turze wyborów prezydenckich, będzie miał taką możliwość. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania najpóźniej w 5. dniu przed dniem ponownego głosowania, czyli do 19 maja 2015 r. Z numerem PESEL i dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, należy wypełnić odpowiedni dokument i wybrać się do urzędu miasta, w którym podczas wyborów będziemy przebywać.

Osoby, które zostały już ujęte w spisie wyborców w związku z głosowaniem 10 maja 2015 roku, nie muszą ponownie się dopisywać. Warunek jest jeden - wybiorą prezydenta w tym samym obwodzie głosowania, w którym głosowali podczas I tury. Wzięcie udziału w II turze w innym obwodzie będzie możliwe wyłącznie po otrzymaniu z urzędu gminy, który sporządził spis wyborców, zaświadczenia o prawie do głosowania.

d25o9w4

Wszystkich, którzy w dniu wyborów odwiedzą Warszawę również zachęcamy, by do 19 maja składali wnioski o dopisanie do spisu wyborców w urzędzie dzielnicy m.st. Warszawy, w której znajduje się wybrany lokal wyborczy .

Przeczytaj też: Nowe przepisy dla kierowców. Surowsze kary

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4