Trwa ładowanie...
d2vjrvx

„Dotknij Teatru 2015”. 8 dni obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru

W Warszawie zaplanowanych zostało ok. 60 wydarzeń
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„Dotknij Teatru 2015”. 8 dni obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru
d2vjrvx

W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na świecie po raz 54. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.Dotknij Teatru to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

To wyjątkowo szeroka i interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru. Poprzez program zawierający różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty, promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach. Widzowie poznają teatr „od kuchni”, zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia - mówią organizatorzy.

„Dotknij Teatru 2015” odbędzie się w dniach 27 marca – 3 kwietnia.

d2vjrvx

W Warszawie zaplanowanych zostało ok. 60 wydarzeń, m.in.:

  • Teatr Studio, odsłoni swoje zakamarki teatralne. Odbędą się tam także warsztaty z charakteryzacji teatralnej a odwiedzający teatr będą mogli posłuchać, na czym polega praca rekwizytora oraz inspicjenta.
  • Teatr Narodowy zaprosi na lekcję teatralną dla dzieci.
  • Zajęcia dla najmłodszych odbędą się także w Teatrze Baj (warsztat „Co jest po drugiej stronie cienia. Rzecz o teatrze cieni”).
  • W Teatrze Powszechnym „Pracownia podejrzanych Praktyk”, czyli performatywne czytanie sztuk debiutujących dramatopisarzy.
  • W Instytucie Teatralnym spektakl „RE-WOLT” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej.
  • Teatr Współczesny zorganizuje m.in. wieczór wspomnień poświęcony Tadeuszowi Konwickiemu (w rozmowie o pisarzu udział wezmą m.in.: Maja Komorowska, Marta Lipińska i Maciej Englert).

Szczegółowy plan działań w ramach „Dotknij Teatru” znajduje się na stronie www.dotknij-teatru.pl

Zobacz także: Tak wygląda odnowiony Teatr Ochoty (ZDJĘCIA)

Podziel się
d2vjrvx

Podziel się opinią

Share

d2vjrvx

d2vjrvx