Trwa ładowanie...
dh20ngb

Dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie!

"Lot Dreamlinerem będzie rzeczywiście spełnieniem marzenia"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dreamliner LOT-u wylądował w Warszawie!
dh20ngb

Przed chwilą w Warszawie wylądował pierwszy 787 Dreamliner. LOT będzie pierwszym przewoźnikiem w Europie, który będzie oferować loty dalekiego zasięgu tego typu samolotem. Do marca mają przylecieć do Polski kolejne cztery egzemplarze maszyny, a w latach 2014-2015 jeszcze trzy.

To historyczny moment, na który czekała nie tylko spółka, ale i Polska. LOT stanie się linią z najnowocześniejszą flotą w Europie – powiedział prezes PLL LOT Marcin Piróg w Everett pod Seattle w Stanach Zjednoczonych w trakcie uroczystości przekazania liniom przez konsorcjum Boeing pierwszej maszyny 787 Dreamliner. Lot Dreamlinerem będzie rzeczywiście spełnieniem marzenia - zapewnił.

Na pokładzie B787 PLL LOT podróżować będzie mogło 252 pasażerów. W zamówionych przez LOT samolotach będą trzy klasy pasażerskie: biznes z 18 fotelami rozkładanymi do pozycji leżącej, premium economy - z 21 fotelami, a także klasa ekonomiczna z 213 miejscami dla pasażerów. W klasie biznes znajdzie się 18 komfortowych foteli, które** po rozłożeniu będą przypominać prawie dwumetrowe łóżka. Intymność pozwolą zachować także ruchome zasłonki oddzielające od współpasażerów. Podróżni będą mieli tu dyspozycji **15-calowe ekrany. Oprócz filmów będzie można na nich oglądać aktualne wiadomości z całego świata. Dreamlinera będą wyróżniać także duże okna. Zwykle w samolotach są one niewielkie - przede wszystkim z powodu możliwości konstrukcyjnych. W Dreamlinerze jest możliwość ich powiększenia dzięki temu, że kadłub w dużej części zbudowany jest z materiałów kompozytowych.

dh20ngb

Pierwszy rejs nowym samolotem LOT-u wyruszy już 14 grudnia - do Pragi. Maszyny przez miesiąc będą latały do ośmiu miast w Europie: Pragi, Wiednia, Monachium, Frankfurtu, Hanoweru, Kijowa, Budapesztu oraz Brukseli. Docelowo Dreamlinery mają zastąpić na dalekich trasach wysłużone boeingi 767, które latały głównie za Atlantyk. Dzięki sprowadzeniu dreamlinerów, LOT chce także rozwinąć połączenie do dalekiej Azji - do Pekinu i Tokio. Dlatego 16 stycznia nowy nabytek ruszy do Chicago, 1 lutego do Toronto, 3 lutego do Nowego Jorku, a 3 marca do Pekinu. Ile będzie kosztować lot Dreamlinerem? Promocyjna cena do Pragi to 399zł, a podróż przez Atlantyk i do Państwa Środka w promocji kosztuje ok. 2 tys. zł.

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb