Trwa ładowanie...
dh20ngb

Droga krzyżowa w Warszawie. W intencji prześladowanych chrześcijan

W sobotę ulicami stolicy przejdzie szczególna droga krzyżowa. Wierni będą się modlić za chrześcijan, którzy jak wynika z Światowego Indeksu Prześladowań, są grupą religijną w najgorszej sytuacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Droga krzyżowa to symboliczne odtworzenie drogi Jezusa na śmierć
Droga krzyżowa to symboliczne odtworzenie drogi Jezusa na śmierć (PAP)
dh20ngb

Droga krzyżowa wyruszy w sobotę 6 kwietnia o godz. 13:30 z kościoła św. Klemensa na Woli.

Wierni przejdą ulicą Karolkową, Wolską, al. "Solidarności", al. Jana Pawła II, al. Wojska Polskiego i Kozietulskiego do kościoła św. Stanisława Kostki przy Hozjusza na Żoliborzu.

Warszawski ratusz zapowiada, że można spodziewać się utrudnień w ruchu.

dh20ngb

Ponad 215 mln prześladowanych, wielu w obozach karnych

Dlaczego główną intencją wiernych ma być modlitwa za prześladowanych chrześcijan?

Jak wynika z najnowszych badań zamieszczonych w Światowym Indeksie Prześladowań opracowanym przez "Open Doors", źle traktowanych z powodu wyznania jest obecnie ponad 215 mln wyznawców tej religii.

Indeks po raz szesnasty otwiera Korea Północna. Na skutek represji komunistycznych wszyscy tamtejsi chrześcijanie, których liczbę ocenia się na ok. 300 tysięcy, żyją w podziemiu i pozostają odcięci od świata. Ok 70 tys. z nich przebywa w obozach karnych.

dh20ngb

Drugie i trzecie miejsce zajmują obecnie Afganistan i Somalia. W pierwszej dziesiątce krajów, w których wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowani, są jeszcze, według "Open Doors", Sudan, Pakistan, Erytrea, Libia, Irak, Jemen i Iran.

Organizatorami sobotniej drogi krzyżowej w Warszawie są Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Warszawskiej, Chrześcijański Kongres Społeczny, fundacja Christiania oraz Fundacja św. Benedykta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb