Trwa ładowanie...
d2jadhs

Droga rowerowa połączy Wilanów z Konstancinem

Tylko kilometra brakuje, by utworzyć wygodną trasę łączącą Wilanów z Konstancinem-Jeziorną
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Droga rowerowa połączy Wilanów z Konstancinem
d2jadhs

Tylko kilometra brakuje, by utworzyć wygodną trasę łączącą Wilanów z Konstancinem-Jeziorną. Pełnomocnik rowerowy Łukasz Puchalski zaprezentował dzisiaj koncepcję budowy tego odcinka.

Dziś rowerzyści jadący z centrum, Mokotowa czy Wilanowa w kierunku Powsina mają do dyspozycji szeroką drogę serwisową wzdłuż ul. Przyczółkowej. Ten popularny szlak rowerowy urywa się za ul. Przekorną. Budowa brakującego odcinka wzdłuż ul. Drewny (o długości ok. 1 km) stała się szczególnie ważna po wyznaczeniu dróg dla rowerów na terenie gminy Konstancin-Jeziorna oraz uruchomieniu Konstancińskiego Roweru Miejskiego kompatybilnego z Veturilo.

Zobacz także: Złamana rama w rowerze miejskim uszkodziła rowerzyście prącie!

d2jadhs

Koncepcja zakłada wydłużenie istniejącej jezdni serwisowej, pozwalającej dojechać wygodną i szeroką trasą do samej granicy miasta i włączyć się w istniejącą sieć dróg rowerowych na terenie Konstancina- mówi Łukasz Puchalski - Przewidujemy też remont istniejącego odcinka wzdłuż ul. Drewny, którego nawierzchnia jest w wielu miejscach uszkodzona. Aby zapewnić lepszą dostępność trasy, planujemy połączenie z istniejącą drogą dla rowerów na „małej” ul. Przyczółkowej. Odcinek ten również zostanie wydłużony na południe, po wschodniej stronie ul. Drewny do granicy miasta.

To dopiero koncepcja, na podstawie której w przyszłym roku będzie przygotowywany projekt budowlany oraz zrealizowana inwestycja. Zachęcamy do zapoznania się z koncepcją i przesyłania uwag – czekamy na nie do 28 listopada. Propozycje należy przesyłać mailowo na adres rowery@um.warszawa.pl lub pisemnie na adres Zarządu Transportu Miejskiego: ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa - mówi Puchalski - Zapraszamy również na prezentację koncepcji z udziałem jej autorów oraz władz Wilanowa. Odbędzie się ona w siedzibie urzędu dzielnicy przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 11 w sali konferencyjnej w czwartek 20 listopada o godz. 17.00.

Zobacz także: Śladami Olendrów. Jesienna wycieczka rowerowa

d2jadhs

Podziel się opinią

Share
d2jadhs
d2jadhs