Trwa ładowanie...

Droższe bilety WKD. Podwyżka od nowego roku

Pasażerowie zapłacą więcej za lepszą jakość podróży

Droższe bilety WKD. Podwyżka od nowego roku
ddw2lj5
ddw2lj5

Od 1 stycznia zdrożeją bilety Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Podwyżka wyniesie średnio 10% i będzie dotyczyć wszystkich tras.

O zwiększeniu cen biletów poinformowała WKD w specjalnym komunikacie na swojej stronie internetowej. Zdrożeją jednak wyłącznie bilety okresowe, czyli tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne oraz kwartalne. Cena tych jednorazowych ma pozostać bez zmian.

Jak informuje WKD, przykładowo bilet miesięczny imienny tam i z powrotem na trasie z Grodziska Mazowieckiego Radońskiej do Warszawy Śródmieście WKD podrożeje z 196 zł do 216 zł. Największa podwyżka obejmie bilet kwartalny w tej relacji. Pasażerowie zapłacą aż 50 zł drożej.

Dlaczego WKD zdecydowała się podnieść ceny? - Podwyżka jest związana z finalizowanymi na przełomie 2016 i 2017 roku zasadniczymi etapami modernizacji taboru oraz zarządzanej infrastruktury kolejowej, których realizację podjęto i prowadzono w poprzednich latach – mówi Krzysztof Kulesza w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl. Chodzi tu głównie o wycofanie z ruchu starych jednostek i zastąpienie ich nowymi pojazdami z Newagu. Duży związek z podwyżką ma też zwiększenie częstotliwości kursowania składów poza szczytem i w weekendy.

Ostatnia podwyżka cen biletów okresowych w WKD miała miejsce w 2013 roku.

ddw2lj5

Źródło: WKD/Transport-publiczny/Wawalove

(Oprac: MO)

ddw2lj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddw2lj5