Trwa ładowanie...

Druzgocący sondaż dla PiS i Nowoczesnej. Wybory na prezydenta stolicy przesądzone?

Już za rok startują wybory samorządowe.

Druzgocący sondaż dla PiS i Nowoczesnej. Wybory na prezydenta stolicy przesądzone?
dzg2307
dzg2307

PiS i Nowoczesna mają powody do obaw? Jak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia Zet, Rafał Trzaskowski z PO w I i II turze wygrywa wybory na prezydenta stolicy. I to niezależnie od tego, czy PiS wystawiłby Patryka Jakiego czy Stanisława Karczewskiego. Wielkim przegranym sondażu jest Paweł Rabiej, który uzyskał najmniej głosów w sondażu.

Sondaż przeprowadzono 2 listopada 2017 r. na próbie 1100 osób w dwóch wariantach: gdy Rafał Trzaskowski walczy z wiceministrem Patrykiem Jakim o fotel prezydenta Warszawy albo z marszałkiem Stanisławem Karczewskim.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku kandydat Platformy Obywatelskiej wygrałby wybory w I i II turze, uzyskująć 35 proc. głosów. Z kolei Karczewski w pierwszej turze uzyskałby niespełna 27 proc. głosów. Natomiast wiceminister Jaki mógłby liczyć na niecałe 29 proc.

Rafał Trzaskowski to drugi polityk, który oficjalnie zadeklarował chęć przystąpienia do wyborów prezydenckich w stolicy. Pierwszy był poseł Nowoczesnej Paweł Rabiej. Jednak, jak wynika z sondażu dla Radia Zet, przegrałby nie tylko z Rafałem Trzaskowskim, kandydatem PiS (Patrykiem Jakim albo Stanisławem Karczewskim), ale i z Ryszardem Kaliszem, Stanisławem Tyszką czy liderem partii Razem - Adrianem Zandbergiem.

dzg2307

Z tej puli nazwiska naj więcej głosów uzyskałby Ryszard Kalisz (12 proc. poparcia), co daje mu trzecią pozycję w sondażu Radia Zet. Paweł Rabiej może liczyć jedynie na 3 proc. głosów warszawiaków. Większe poparcie od kandydata Nowoczesniej mają jeszcze Stanisław Tyszka (który uzyskałby 8 proc. głosów ), Adrian Zandberg (4,7 proc.).

Źródło: Radio ZET

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

dzg2307
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzg2307