Trwa ładowanie...
kolej

Duże zmiany w kursowaniu SKM od 14 kwietnia

Od początku maja zawieszone zostanie kursowanie linii S9 w dni wolne od pracy a niektóre kursy linii S3 zostaną wydłużone

Share
Duże zmiany w kursowaniu SKM od 14 kwietnia
d4289hf

Nowy rozkład SKM obowiązujacy od 14 kwietnia do 8 czerwca jest konsekwencją kolejnego etapu prac modernizacyjnych.

1 maja wprowadzone zostaną zmiany na linii legionowskiej. Od tego dnia linia S9 będzie kursowała wyłącznie w dni robocze. Jej kursowanie zostanie zawieszone w soboty, niedziele i święta a także w dni robocze, w trakcie których będzie obowiązywał świąteczny rozkład jazdy w komunikacji miejskiej, np. 2 i 29 maja. W tych dniach pasażerowie będą mogli korzystać z pociągów linii S3, które zostaną wydłużone do Legionowa Piasków i Wieliszewa. Nie spowoduje to jednak zmiany rozkładu linii na odcinku Legionowo – Warszawa. Takie rozwiązanie zostało zaakceptowane przez władze Legionowa i gminy Wieliszew. W przypadku Warszawy i Legionowa ma to duże znaczenie ze względów finansowych. W związku z ograniczeniem wydatków na komunikację miejską w tegorocznym budżecie miasta, komunikacja miejska organizowana przez ZTM znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Konieczne stało się wprowadzenie ograniczeń w ofercie. Udało się uratować Wspólny Bilet, z którego korzystają liczni mieszkańcy aglomeracji warszawskiej.
To jednak powoduje, że konieczne są zmiany w SKM. Weekendowe zawieszenie kursowania linii S9, choć trudne do zaakceptowania przez niektórych pasażerów,* *wynika z konieczności zmniejszenia kosztów komunikacji.

Z tego powodu, do 30 kwietnia w dni robocze nie będzie kursował dodatkowy pociąg S9 (odjeżdżający po godz. 7.00 z Legionowa Piasków). Popołudniowy pociąg linii S3 zostanie wydłużony do Piasków od 6 maja. Ze względu na kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów pociągów S9, poranny pociąg S3 (po godz. 7.00) będzie odjeżdżał z Legionowa, dlatego że kilka minut przed nim będzie jechał pociąg S9 z Wieliszewa. Dzięki temu pasażerowie z Piasków jadący w kierunku Dworca Centralnego, Służewca lub lotniska, będą mogli dojechać pociągiem S9 *do Legionowa gdzie przesiądą się do *S3.

d4289hf

Duże zmiany w kursowaniu pociągów SKM, tym razem na linii pruszkowskiej, czekają na pasażerów w związku z budową przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek. Od 10 maja między Włochami a Pruszkowem pociągi SKM i KM będą kursowały w obu kierunkach tylko po jednym torze. Żeby maksymalnie wykorzystać ograniczoną przepustowość tej linii, będą kursowały w tzw. „pakietach”, czyli po kilka pociągów w niewielkich odstępach czasowych w jednym kierunku. W godzinach porannego szczytu priorytetowo będą traktowane pociągi do Warszawy. Zaś w szczycie popołudniowym pociągi wyjeżdżające ze stolicy. Ponadto część pociągów KM będzie kursować – od Brwinowa – po torach dalekobieżnych, bez możliwości zatrzymywania się na przystankach: Pruszków, Piastów, Ursus i Włochy. Po zamkniętym torze do i z Ursusa SKM będzie uruchamiać wahadłowo kursy, tzw. „dogęszczające”.

d4289hf

Podziel się opinią

Share
d4289hf
d4289hf