Trwa ładowanie...

Duży remont na pl. Zamkowym w przyszłym roku!

Remont będzie przebiegał etapami i potrwa kilka miesięcy

Duży remont na pl. Zamkowym w przyszłym roku!
d2jb86x
d2jb86x

W przyszłym roku na placu Zamkowym odbędzie się remont nawierzchni – dowiadujemy się od urzędników z Zarządu Terenów Publicznych. Potrwa on kilka miesięcy i będzie podzielony na etapy. Będzie to ostatnia faza dużego remontu obejmującego ulice Starego Miasta – tłumaczy w rozmowie z Wawalove.pl Renata Kaznowska, Dyrektor Zarządu Terenów Publicznych.

Duży remont na Starym Mieście ruszył już w 2012 roku. Rozpoczęto wymianę starej nawierzchni i wykonanie nowej podbudowy. W 2013 roku wyremontowano bruk na Rynku Starego Miasta, a także w uliczkach Krzywe Koło, Szeroki Dunaj i Piwna. W 2014 roku do remontu poszły m.in. Jezuicka, Kanonii, Dziekania i Świętojańska.

d2jb86x

– W tym roku wyremontowaliśmy na Starym Mieście w sumie siedem ulic – mówi Wawalove.pl Renata Kaznowska z ZTP. – W przyszłym roku odbędzie się ostatni etap modernizacji warszawskiej starówki. Poza pl. Zamkowym remont nawierzchni odbędzie się na trójkątnym dziedzińcu znajdującym się na tyłach placu Zamkowego oraz na uliczkach Wąski Dunaj, Rycerska i Piekarska. Oprócz tego konieczny jest remont schodów prowadzących do kamienic na ulicach Świętojańskiej i Piwnej. Terminy będziemy na pewno ustalać z restauratorami oraz konserwatorem zabytków.

Co będzie się działo na samym pl. Zamkowym?

- Remont nawierzchni na pl. Zamkowym połączony będzie z modernizacją, jaka odbywać się będzie w sąsiadujących kamienicach. Najpierw powymieniane zostaną sieci wodno-kanalizacyjne w budynkach. Zależało nam od początku, aby te prace zaplanowane były na pewno przed remontem na placu – tłumaczy Renata Kaznowska. – Warto zaznaczyć, że nawierzchnia na pl. Zamkowym zostanie wyremontowana, a nie wymieniona. Po konsultacjach społecznych oraz rozmowach z konserwatorem zabytków uzgodniliśmy, że każdy stary kamień zostanie oczyszczony i wróci na swoje miejsce. Wcześniej używano pod kamieniami gruntu piaskowego, teraz zastosujemy żywicę zaspoinową, która wyrówna powierzchnię, łatwiej będzie po niej chodzić. Za to wymienione na nowe będą popękane, betonowe płyty chodnikowe – mówi.

Najtrudniej było na Rynku Starego Miasta

- Remont na pl. Zamkowym jest duży i będzie trwał kilka miesięcy. Nie będzie jednak tak uciążliwy, jak ten na Rynku Starego Miasta, gdzie ze względu na pogodę, musiał się pokryć z sezonem wakacyjnym. A jak wiadomo, na Rynku znajduje się wiele ogródków restauracyjnych. Wiedzieliśmy, że bardzo utrudnimy im pracę, ale nie było innego wyjścia – tłumaczy nam Renata Kaznowska. – Na placu Zamkowym remont przeprowadzimy etapami, aby nadal mogły się na nim odbywać duże uroczystości, takie jak święto 3 Maja, czy Święto Flagi.

Kiedy początek remontu?

- Mamy już środki i projekty, teraz musimy wybrać wykonawcę. Remont na pewno ruszy na wiosnę – mówi w rozmowie z Wawalove.pl Renata Kaznowska.

d2jb86x
d2jb86x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jb86x