Trwa ładowanie...
21-11-2017 09:24

Dwa martwe dziki znalezione w Legionowie. Były zarażone afrykańskim pomorem świń

Odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego.

Dwa martwe dziki znalezione w Legionowie. Były zarażone afrykańskim pomorem świń
d20h1db

Dwa martwe dziki znaleziono na terenie Legionowa pod Warszawą. Po przebadaniu okazało się, że zwierzęta były zarażone afrykańskim pomorem świń (ASF).

Zwierzęta znaleziono w ubiegły czwartek na granicy Jabłonny i Legionowa oraz w Stanisławowie Pierwszym w gminie Nieporęt. Od razu poddano je badaniom.

- Na terenie naszego starostwa rzeczywiście wystąpiły dwa przypadki padłych dzików, u których, po zbadaniu, zdiagnozowano wirusa ASF u2013 potwierdziła TVN Warszawa Joanna Kajdanowicz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Legionowie.

W poniedziałek w legionowskim starostwie odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego, w którym udział wzięli przedstawiciele gmin powiatu oraz służby porządkowe. O przypadkach wirusa powiadomiono wojewodę i Komisję Europejską.

d20h1db

Władze powiatu uspokajają mieszkańców. - Zgodnie z informacjami Głównego Inspektora Weterynaryjnego ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia lub życia. Jedynymi gatunkami, które są wrażliwe na ten wirus są dziki i trzoda chlewna u2013 napisano na stronie powiat-legionowski.pl.

Włodarze przypominają, że nie należy dotykać martwych dzików. Każdy taki przypadek trzeba zgłosić do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Dworze Mazowieckim (tel. 22 775 22 27 lub napisać na adres: nowydwormaz.piw@wetgiw.gov.pl), najbliższego komisariatu policji lub straży gminnej.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Jest śledztwo prokuratury ws. propagowania faszyzmu na Marszu Niepodległości

d20h1db
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20h1db