Trwa ładowanie...

Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej przeciw eksmisji mieszkańców Jazdowa

Postępowanie eksmisyjne zostało zawieszone!

Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej przeciw eksmisji mieszkańców Jazdowa
d1a0la2
d1a0la2

Od kilku lat władze Śródmieścia próbują usunąć domki fińskie i ich mieszkańców z Jazdowa . Dzięki wsparciu Ambasady Finlandii postanowiono, że niektóre domki zostaną odnowione, w środku miały się mieścić ośrodki kulturalne. W sierpniu 2013 roku koalicja organizacji działających w domkach fińskich wystąpiła przeci likwidacji Osiedla Jazdów i uruchomiła konsultacje społeczne. Władze wniosek przyjęły, jednocześnie jednak nie zaniechały starań o likwidację osiedla. Pod koniec sierpnia dyrektor ZGN Śródmieście , Małgorzata Mazur, wystąpiła do Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz z prośbą o wydanie zgody na przeznaczenie * domków fińskich* do zbycia. **

W zeszłym tygodniu władze Dzielnicy Śródmieście i Zakład Gospodarowania Nieruchomościami, powołując się na przeszkody formalno-techniczno-finansowe, nie wyraziły zgody na przedłużenie działalności Otwartego Jazdowa - akcji animującej opuszczone domki fińskie. Na skutek tej decyzji nieogrzewane w zimie pustostany będą niszczały. W tym samym czasie pozostali na tym terenie mieszkańcy domków, którzy aktywnie działają na rzecz rozpoczęcia dialogu, otrzymali pozwy sądowe o *eksmisję.*

Jest to o tyle niezrozumiała sytuacja, że* władze zachęcają jednocześnie aktywistów i mieszkańców osiedla domków fińskich do konsultacji społecznych na temat przyszłości tego miejsca - a z drugiej strony zapraszają na salę sądową, aby rozwiązać umowy najmu i usunąć drewniane domki. "*Jeśli te działania nie zostaną zatrzymane, warszawiacy będą podczas konsultacji debatować nie na temat żywego osiedla, ale na temat niszczejących pustostanów" - piszą aktywiści z Otwartego Jazdowa.

d1a0la2

Na razie Otwarty Jazdów zdobył poparcie Jarosława Jóźwiaka, Dyrektora Centrum Komunikacji Społecznej.Wystąpił on z prośbą do Burmistrza Śródmieścia Wojciecha Bartelskiego, o zawieszenie postępowań sądowych o eksmisje mieszkańców Jazdowa.

Dziś po południu w Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Śródmieście, eksmisję zawieszono. Mieszkańcy i aktywiści czekają na konsultacje społeczne. A my trzymamy kciuki.

d1a0la2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a0la2